Так що там кажуть про кінець "епохи бідності"? Порівняння цін на продукти в Україні та Чехії: У якій країні зробити закупи дешевше

У "Сніданку з 1+1" триває порівняння цін на однаковий продуктовий кошик в Україні та інших країнах. Журналісти порівняли вартість продуктів у Чехії та Україні, а також середню заробітну плату в країнах. Про це йдеться в сюжеті "Сніданку з 1+1" від 7 травня, передають Патріоти України.

Для експерименту журналісти склали стандартний список продуктів на один тиждень. М'ясо, овочі, фрукти, крупи, хліб, сир, молочні продукти, шоколад і чай. З ним вирушили за покупками в Києві. Купували суворо за списком і все ретельно зважували. У результаті вийшло – 599 гривень.
У Празі уже 10 років мешкає українка Зіля Валкова, яка родом із Нового Роздолу Львівської області. До Чехії переїхала до батьків і вже за рік зустріла майбутнього чоловіка Мілана. Нині вони мають трьох дітей.
На місяць родина витрачає чималу частину бюджету на продукти. Загалом ціни в Чехії доволі часто коливаються. Наприклад, перед святами дешевшають. "Перед Великоднем продукти дешевшають. Дуже багато акцій. А я пам’ятаю в Україні було навпаки - ціни за яйця і за цукор дуже росли нагору", - зазначає Зіля.
У межах експерименту дівчина придбала у магазині чітко все за списком. Продукти їй обійшлися на 631 крону. За курсом на сьогодні це 816 гривень. В Україні такий самий набір обійшовся в 599 гривень. Тобто дешевше на 30%. Але заробітні плати в Чехії значно вищі, аніж в Україні.
У середньому, чех заробляє 30 тисяч крон, або майже 38 тисяч гривень. В Україні ж середня зарплата 12 тисяч гривень. За такої різниці в заробітках ціни на окремі продукти відрізняються не сильно.
Пів кілограма телятини коштує майже однаково: 80 гривень в Україні проти 98 в Чехії. Вартість шести яєць взагалі ідентична - 25 гривень. А от овочі дешевші в Україні. У Чехії картопля обійшлась майже в 40 гривень, а на Батьківщині - 20. Найбільша різниця в ціні серед всіх продуктів на моркву. Кілограм чеської моркви коштує 38 гривень, а от української всього п’ять гривень.

Податкова амністія: В Центрі протидії корупції кому варто боятися нового закону "слуг"

субота, 19 червень 2021, 6:30

Податкова амністія, за яку проголосувала Верховна Рада, має допомогти легалізувати майно і статки українців, придбані за рахунок тіньових доходів. Чи не доведеться платити двічі та чи повірять громадяни державі у цьому питанні – розповіла Олена Щербан,...

"Нехороша історія з Великим крадівництвом має нехороше продовження. Тепер у Зеленського будуть красти в борг", - політолог

п’ятниця, 18 червень 2021, 22:29

"Нехороша історія з Великим крадівництвом має нехороше продовження. Тепер у Зеленського будуть красти в борг. Пам’ятаєте як колишній радник голови Офісу президента Уманський заявив, що гроші із "ковідного фонду", які «чомусь» направили на будівництво д...