Таких тарифів ще не було: Експерти прогнозують зростання цін на бензин і "дизель" в Україні

Протягом новорічно-різдвяного періоду ціни на пальне в Україні помітно зросли. Згідно з оновленими даними Мінекономіки, вартість бензину підвищилась на 1 грн / л, а дизель – на 66 коп. /л. Про це йдеться у матеріалі "Сьогодні", зазначають Патріоти України.

Гранична ціна на бензин А-95 не повинна перевищувати 31,97 грн / л, а ціна на "звичайне" дизельне пальне – 30,82 грн / л. Найбільше ціни зросли у Києві (+94 коп. / л А-95), в Луганській області (+93 коп. / л); водночас у Сумській області – всього лише на 12 копійок. У середньому ціни на бензин по регіонах зросли на 35-40 коп. / л.

В Україні зменшили видобуток газуЕксперти називають такі цінові тенденції обґрунтованим, оскільки за грудень та початок січня виросли світові котирування на нафту більш ніж на 10%, а отже, подорожчали і бензин та дизель. А Україна імпортує до 80% нафтопродуктів.

Ціни у роздріб зростають у порівнянні з оптовими (з кінця грудня до 10 січня оптові зросли +3%; за рекомендаціями Мінекономіки ціни роздріб – +4%), стверджують аналітики. Експерт Геннадій Рябцев називає це спекулятивним зростанням з огляду на зростання цін на нафту у січні.

Аналітик Артем Куюн вважає, що серед причин, які вплинули на ринок пального, були події в Казахстані.

"Казахстан завжди був основною альтернативою Росії та Білорусі, а сьогодні саме казахстанський канал потрапив під загрозу перекриття, що може порушити крихкий баланс українського ринку зрідженого газу", – пояснює фахівець.

За його словами, поки що немає достовірної інформації про найближче майбутнє експорту газу з Казахстану. Але українським трейдерам необхідно розпочати відпрацювання можливих сценаріїв, включаючи повне припинення відвантажень газу із цієї країни.

Експерти попереджають про продовження зростання цін на бензин і ДП. Черговий поштовх дадуть нові рекомендовані ціни від Мінекономіки, публікація яких очікується 13-14 січня.

Рябцев очікує, що вони підвищаться в межах 1 грн/л, тобто звичайний, не преміальний бензин А-95 може коштувати близько 33 грн/л. Таких високих цін на цей вид пального в Україні ще не було, зауважує видання.

Своєю чергою, Сергій Куюн більш оптимістичний: за його оцінкою, зростання буде не більше ніж на 30-40 коп./л, тобто ціни можуть повернутися до тих, які були два місяці тому: "Головним фактором зростання цін на пальне зараз є нафта. Але бензину та дизеля в Україні достатньо".

А простим смертним? Посадовцям, які постраждали від війни, хочуть виплачувати до мільйона гривень

п’ятниця, 27 травень 2022, 6:56

Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів підтримав законопроект щодо виплати одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю, завдану під час бойових дій, поранення або загибель під час проходження публічно...

Угорщина шантажує ЄС через Росію: Україна припускає, що з трубою "Дружба" може щось трапитися

четвер, 26 травень 2022, 18:22

Угорщина продовжує шантажувати Євросоюз та блокує запуск нафтового ембарго щодо Росії. Однак в України є важіль, за допомогою якого можна чинити тиск на Будапешт. Нафта на територію угорської держави надходить через нафтопровід Дружба, і з однією з нит...