Тариф на електроенергію шалено злетить? На скільки можуть підвищити вартість кіловат-години

У зв'язку з атаками на енергетичну інфраструктуру, що призвели до втрати понад 8 гігават енергетичних потужностей, розглядається можливість підвищення тарифів на електроенергію в Україні. Планується підвищення з рівня 2,64 до 3,5-4 гривень за кіловат-годину з метою підготовки до наступного опалювального сезону.

Про це заявила заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук в ефірі телемарафону.

"Рішення щодо підвищення тарифів поки не прийнято, але, будемо відвертими, обговорення ведуться, ведуться розрахунки, тому що ми повинні бути свідомі того, що починаючи з 22-го березня росіяни масовано атакують і дуже прицільно наші енергетичні об'єкти, і на сьогодні вже втрачено понад 8 гігаватів і це величезний об'єм генеруючих потужностей", – заявила вона.

Зазначається, що утримання енергетичної системи в стабільній роботі є вкрай складним завданням. Зростаючі вимоги до безпеки та ефективності ставлять під сумнів здатність системи працювати без перебоїв.

Читайте також: Тарифи на газ: хто і скільки платитиме з 1 травня

Попри складнощі, пов'язані з підвищенням тарифів на електроенергію, цей крок є необхідним для підготовки до наступного опалювального сезону. Планується розгляд можливості підвищення ціни на електроенергію для населення з 2,64 до 3,5-4 грн/кВт-год. Це рішення необхідне для забезпечення стабільного функціонування енергетичної системи.

Також у зв'язку зі складною ситуацією в енергетиці Кабінет міністрів України розглядає можливість введення аварійних відключень світла для побутових споживачів в разі дефіциту електроенергії. Це заходи, які вже запроваджено для бізнесу і можуть розширитися і на побутових споживачів в разі загострення ситуації.

Бережіться! Нацбанк назвав банкноти, які підробляють найчастіше

четвер, 25 липень 2024, 20:15

В Україні зростає кількість фальшивих банкнот - гривні та іноземної валюти. За підсумками першого півріччя 2024 року на 1 млн штук справжніх банкнот припадало 3,4 підробки. Це приріст у 62% порівняно з минулим роком. Про це повідомив НБУ, відповідаючи...

В Україні заяви на репарації почали приймати за новими правилами: Хто зможе розраховувати на виплати

четвер, 25 липень 2024, 18:55

Українці з 25 липня можуть через портал Дія повідомити про зруйноване чи пошкоджене війною житло до міжнародного Реєстру збитків у Гаазі. Функція тепер доступна всім громадянам країни, які володіють житлом, у тому числі тим, чия нерухомість знаходиться...