Тариф на електроенергію треба підвищити українцям ще вдвічі: Колишній міністр енергетики зробив гучну заяву

В Україні з 1 червня зросли тарифи на електроенергію, проте є думка, що тариф на електрику й досі не відповідає ситуації на ринку. Зокрема, колишній міністр енергетики Олексій Оржель висказав думку, що тариф повинен бути щонайменше у два рази вищим.Про це ексміністр заявив в інтерв’ю виданню "Главком", передають Патріоти України.

На його думку, платити на е/е українці повинні за ринковими цінами, а навіть собівартість електрики зараз вища за встановлений Кабміном тариф.

"Тариф 2,64 грн за кіловат/годину для населення не відображає реальної ціни. 3,30 – це одне лише виробництво електрики. Додаємо сюди тариф на розподіл і виходить понад 5 грн", – вважає він.

Щодо тарифів на газ, Оржель поки не готовий сказати, як потрібно підвищити тариф на "блакитне паливо". Нагадаємо, що з 1 червня в Україні діє єдиний тариф на електроенергію для усіх споживачів – 2,64 кВт-год незалежно від обсягів споживання. До цього тариф у разі споживання до 150 кВт-год на місяць становив 1,44 грн, а якщо понад цю цифру – то 1,68 грн за кожну кВт-годину.

Підвищення тарифів на електроенергію в Міненерго пояснили необхідністю фінансувати ремонтні роботи. Росія під час численних ракетних атак на об'єкти енергоструктури завдала значних пошкоджень та руйнувань. Крім того, до початку повномасштабної війни відносно низький тариф для населення компенсували високими тарифами для бізнесу. Проте через повномасштабну війну споживання електроенергії бізнесом значно скоротилось.

"Практично мізер": Українцям розповіли про запаси вугілля і газу на опалювальний сезон

понеділок, 2 жовтень 2023, 18:56

Наближається холодна пора року і російські окупанти можуть значно збільшити кількість обстрілів критичної інфраструктури, щоб залишити мирне населення без тепла та електрики. Голова Спілки споживачів комунальних послуг України Олег Попенко в інтерв'ю д...

Чи оплатять працівникові лікарняний, якщо на підприємстві введено неповний робочий тиждень: У ПФУ дали відповідь

понеділок, 2 жовтень 2023, 18:30

Оплата листків непрацездатності (лікарняних), які мають право видавати як лікарі у закладах, так і медики-ФОПи, оплачується навіть тоді, якщо на підприємстві запроваджено неповний робочий тиждень, передають Патріоти України. «Робота на умовах неповног...