
В Україні розглядають можливість підвищити тарифи на електроенергію із 1,44 (1,68) грн за кВт*годину до 5,5 грн. Підвищення можна розбито кілька етапів, передають Патріоти України.
Співрозмовник видання в уряді стверджує, що вже зараз кожна кВт*година має коштувати близько 7 грн. Різницю між чинним та економічно обґрунтованим тарифом покриває за рахунок доходу від генерації ("Енергоатому" та "Укргідроенерго").
Зараз із кожного кВт*година немає ресурсу для покриття 1,3 грн. У результаті лише 2022-го виник борг у розмірі 33 млрд грн. Потрібні додаткові десятки мільярдів гривень на відновлення пошкодженої ракетним обстрілом інфраструктури.
Тільки "Укргідроенерго" оцінили свої збитки у 22 млрд грн. Прямі збитки ДТЕК становлять 6 млрд грн. І це без урахування втрат "Енергоатому" та "Центренерго". Міжнародні партнери привселюдно не закликають підвищити тарифи на електроенергію.
Однак у меморандумі з МВФ йдеться, що необхідно відновити конкуренцію на ринках. Конкуренція без запровадження ринкових тарифів неможлива.
У липні 2026 року частина українських пенсіонерів зможе отримати додаткові виплати. Деякі надбавки Пенсійний фонд України (ПФУ) нарахує автоматично за даними реєстрів, тоді як для оформлення інших необхідно особисто звернутися із заявою та документами....
В Ормузькій протоці зазнав атаки танкер, який перевозив нафту з Катару. Судно було пошкоджене внаслідок удару невстановленим снарядом, передають Патріоти України з посиланням на Bloomberg. . За інформацією Центру морських торговельних операцій Великої...