
З червня 2023 року українцям підвищили тариф на електроенергію - з 1,44 гривні до 2,64 гривні за кВт-год, передають Патріоти України.
Громадяни, у яких виникла заборгованість за електрику (як до підвищення, так і після) стикнулися з питанням щодо її погашення. Про те, як сплачувати борги, пишуть «Наші гроші», зазначаючи, що у разі зміни тарифів оплата заборгованості проводиться за тарифами (цінами), що діяли у період, за який сплачується борг.
Тобто, домогосподарство, яке заборгувало за електроенергію під час повномасштабної війни й мало цей борг станом на 31 травня 2023 року, сплачуватиме його за старими тарифами. Якщо ж борг виник після 1 червня, то платити доведеться вже за новими, вищіми цінами.
Після отримання квитанції від обленерго споживачі можуть здійснити платіж в один із кількох способів:
Якщо ж після зміни тарифу залишилася переплата за ще не спожиту електричну енергію, то її зарахують споживачу на його особовий рахунок як авансовий платіж за новими тарифами в наступному розрахунковому періоді.
Деякі споживачі скаржилися на те, що в їхніх платіжках вказані «космічні» ціни. Це може бути пов`язано, зокрема, з тим, що люди вчасно не передають показання лічильників, на основі яких розраховується плата за електрику. В такому випадку оператор системи розподілу використовує попередні показання для розрахунку середньодобового споживання.
Франківський районний суд Львова відмовив ПриватБанку у стягненні заборгованості з клієнтки та частково задовольнив її зустрічний позов. Суд зобов'язав банк скасувати кредитний борг в 142,7 тис. грн, що виник внаслідок дій шахраїв, повернути списані ко...
Національний банк України ввів в обіг оновлену банкноту номіналом 100 гривень. Головна зміна — на зворотному боці купюри над зображенням Київського національного університету імені Тараса Шевченка з'явився напис: «Слава Україні! Героям слава!», зазнача...