Тарифи на електроенергію в Україні підвищать: Скільки коштуватиме кіловат-година

В Україні до закінчення опалювального сезону уряд вирішив не підвищувати тарифи на електрику. Але вже в травні ціни на електроенергію можуть зрости. У Міненерго вже підтвердили, що розглядають можливість перегляду тарифів, передають Патріоти України.

Плани підвищити тарифи також підтвердив міністр енергетики Герман Галущенко. Він зазначив, що наразі не може назвати можливий тариф після перегляду, проте додав, що це дасть змогу знайти кошти на відновлення енергосистеми.

«Варіанти, які звучать у ЗМІ, розглядаються. Але це не означає, що так і буде. Питання складне, воно обговорюється, є прорахунки, є оцінки. Ви самі розумієте, що 1,44 грн за кВт*годину не покривають витрати, навіть не покривають витрати на доставку електроенергії до кінцевого споживача. А треба покривати генерацію та відновлення енергосистеми», — цитує ресурс слова представника уряду.

Ще раніше експерт з питань ЖКГ Олег Попенко заявляв про плани підвищення вартості електрики приблизно на 30−40%. За його словами, вартість електроенергії становитиме близько 2,3−2,5 грн за кВт*годину.
Зараз у разі споживання до 250 кВт*година українці платять за струм 1,44 грн за кВт*годину.

У середньому українська родина, згідно з останніми даними НКРЕКП, споживає близько 165 кВт*година струму на місяць. З актуальним тарифом це 237,6 грн на місяць. А після можливого подорожчання щомісячна платіжка за електроенергію збільшиться до 379,5−412,5 грн.

Для вразливих категорій, у разі підвищення, пропонується збільшити розмір допомоги.Деякі експерти пропонують збереження двох тарифів на електрику залежно від об'ємів споживання — чим більше сім'я витрачає, тим має більше платити.

Видання пише, що за даними «Укренерго», тільки на відновлення та захист високовольтної мережі «Укренерго» цьогоріч потрібно майже 1 млрд доларів.

Тож завдяки підвищенню тарифів отримати кошти на повне відновлення мережі неможливо, але й без такого надходження коштів також не обійтись.

Як розповіли OBOZREVATEL у Кабміні, для відновлення енергосистеми потрібно приблизно 2 роки, а на побудову нової системи доведеться витратити близько 5 років. Частково відновлення також відбувається і завдяки міжнародним партнерам.

Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко пояснив, що Україна не буде відновлювати ту енергетичну систему, що була раніше. «Це буде інша енергосистема, інакше сконфігурована, значно більше вуглецево-нейтральна, більш екологічна», — передає видання слова експерта.

В Україні перевірять правомірність пільг для більш ніж мільйона громадян: Хто під прицілом

п’ятниця, 4 квітень 2025, 10:22

В Україні готують єдину методику верифікації пільг громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу. Це стосується кожного з 1,2 млн українців, які отримують пільги, передають Патріоти України з посиланням ...

Вистрелив собі у ногу: Тарифи Трампа можуть підірвати оборонну промисловість США

п’ятниця, 4 квітень 2025, 9:50

Запроваджені президентом США Дональдом Трампом тарифи можуть серйозно вдарити по американській оборонній промисловості, ускладнивши міжнародне співробітництво у сфері озброєнь та підвищивши вартість виробництва військової техніки, передають Патріоти Ук...