Тарифи на воду мали підвищити вже з липня, що, власне, і було зроблено. Але під впливом нищівної критики влади, НКРЕКП скасувала своє рішення, повернувши попередню вартість водопостачання. Однак відразу після війни тарифи на воду доведеться підвищувати вже не на третину, як було заплановано, а принаймні, удвічі. Такими міркуваннями поділився заступник виконавчого директора Асоціації міст України Ярослав Рабошук, передають Патріоти України.
Чинні тарифи на воду і близько не покривають витрат водоканалів. А отже, ті будуть змушені або усе ж підвищувати тарифи, або вдатися о погодинного графіку водопостачання. У найгіршому випадку постачальники електроенергії почнуть відключати водоканали через борги за електроенергію, і великі міста можуть залишитися взагалі без водопостачання. Є також ще один варіант: через відсутність грошей на ремонти міські водогони просто почнуть виходити з ладу. І тоді треба буде терміново шукати гроші для їхнього ремонту.
На думку Ярослава Рабошука, рішення про відмову від підвищення тарифів на воду було хибним. Влада могла пролобіювати його з двох причин. Одна з них – суто популістська. На тлі підвищення тарифу на електроенергію влада не захотіла брати на себе відповідальність ще й за збільшення вартості води. Друга причина – фінансова. Підвищення тарифів на воду призвело би до підвищення обсягу субсидій.
Та в будь-якому випадку, відстрочення підвищення тарифів – це лише спроба відтягнути зашморг від шиї. Адже затрати на водопостачання та водовідведення об'єктивно зросли, і їх треба якимось чином компенсувати. У держбюджеті грошей для цього немає. Щоправда, в уряді натякнули, що компенсація може бути за рахунок місцевих бюджетів, але це незаконно.
"Є Бюджетний кодекс, який передбачає, що різницю в тарифах, яка виникає у зв’язку з їх заниженням, має компенсувати державний, а не місцевий бюджет", - наголосив Ярослав Рабошук. Отже, треба або терміново змінювати закони, або шукати якогось іншого компенсатора.
Найвірогідніше, що цей компенсатор не буде знайдений, і водоканали просто накопичуватимуть борги перед постачальникам енергії. Є також надія (хоча й не стовідсоткова), що до закінчення війни постачальники електроенергії не чіпатимуть постачальників води. Але відразу після війни їм виставлять рахунки з багатьма нулями, які треба буде сплатити.
Отже, на думку експерта, після війни тарифи на воду вже доведеться підвищувати не на третину, а відразу вдвічі або навіть втричі. "Одна річ, коли підвищення йде поетапно, потрошки. Тоді люди адаптуються легко. А що буде, коли закінчиться війна й доведеться все одно ухвалювати це рішення? Доведеться підвищувати тарифи вдвічі чи втричі", - каже заступник виконавчого директора Асоціації міст України.
Ворог вже має низку "серій" своїх ірансько-російський далекобійних ударних дронів "Шахед", а під час чергової терористичної ракетно-дронової атаки силами нашої протиповітряної оборони було збито дрон із новим маркуванням, фото уламка цього дрона Defen...
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...