Технічні проблеми скреп: Китай не допоможе Росії з напівпровідниками

Свіже дослідження показало, що іноземні компанії продовжать займати левову частку ринку інтегральних схем у Китаї до 2026 року. Місцеві виробники можуть покривати лише незначну частину попиту, зазначають Патріоти України.

Дані показують, що компанії Китаю покривають лише 16,7 відсотка попиту. Їх частка збільшиться до 21,2 відсотка в 2026 році. Все інше імпортується з інших країн такими компаніями, як Samsung, SK Hynix, TSMC та інші. Цей факт укупі з загальносвітовим дефіцитом чипів і санкціями не дозволять Росії замістити напівпровідникову продукцію китайськими рішеннями.

Яка ситуація на ринку Китаю

Звіт компанії IC Insights містить поточний прогноз світової економіки на 2022 рік і докладні прогнози ринку до 2026 року, рейтинги постачальників напівпровідникової продукції на 2021 рік, аналіз ринків інтегральних мікросхем по регіонах з додатковою увагою до ринку Китаю та інші дані.

  • Аналітики відзначають, що слід проводити дуже чітке розходження між китайським ринком інтегральних мікросхем, який охоплює всіх виробників – і власних, і закордонних – і власним виробництвом інтегральних мікросхем у Китаї.
  • IC Insights пише, що, хоча Китай був найбільшим споживачем інтегральних схем з 2005 року, це не призвело до стрімкого імпортозаміщення і значного зростання власного виробництва.
  • Виробництво інтегральних схем в Китаї склало 16,7 відсотка від його ринку інтегральних схем у розмірі 186,5 мільярда доларів у 2021 році в порівнянні з 12,7 відсотка 10 роками раніше, у 2011 році.
  • IC Insights прогнозує, що цей показник зросте до 21,2 відсотка у 2026 році (в середньому 0,9 процентного пункту в рік, усього плюс 4,5 процентного пункта).
  • З усіх інтегральних схем на суму 31,2 мільярда доларів, випущених у Китаї торік, компанії зі штаб-квартирою в Китаї виробили на 12,3 мільярда доларів (39,4 відсотка), що становить лише 6,6 відсотка ринку країни загальною сумою в 186,5 мільярда доларів. Решта виробили TSMC, SK Hynix, Samsung, Intel, UMC та інші іноземні компанії, у яких є заводи з виробництва пластин для інтегральних схем, розташовані в Китаї.
  • Якщо виробництво інтегральних схем у Китаї зросте до 58,2 мільярда доларів в 2026 році, як прогнозує IC Insights, то виробництво цієї продукції в країні як і раніше становитиме лише малий відсоток – 8,1 від загального прогнозованого світового ринку інтегральних схем в 2026 році в розмірі 717,7 мільярда доларів.

Передбачається, що виробництво цієї продукції в Китаї, ймовірно, як і раніше буде складати тільки близько 10 відсотків усього світового ринку в 2026 році.

Рейтингове агентство Moody’s оголосило дефолт Росії

вівторок, 28 червень 2022, 5:38

Рейтингове агентство Moody’s повідомило про дефолт Росії внаслідок того, що інвестори не отримали виплати за двома випусками єврооблігації на суму 100 мільйонів доларів, передають Патріоти України. Відповідні виплати не надійшли на рахунки інвесторів ...

Форинт впав до рекордно низького рівня: Орбан просить допомоги в ЄС через проблеми в економіці

вівторок, 28 червень 2022, 0:52

Економіка Угорщини сповільниться в другій половині року через швидке зростання відсоткових ставок і стрімку інфляцію, передають Патріоти України. Угорський форинт упав до рекордно низького рівня по відношенню до євро. Через це прем'єр-міністру Віктору...