У літій-іонних батарей, одного з головних технологічних проривів XXI століття, є ряд недоліків.

Інженери створили самовідновлюваний твердий електроліт на основі полімеру, який можна відновити у без використання високих температур або сильних кислот, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
У літій-іонних батарей, одного з головних технологічних проривів XXI століття, є ряд недоліків. До них відносяться дендрити - структури з твердого металевого літію, які формуються в результаті багатьох циклів зарядки-розрядки акумулятора і можуть привести до скорочення терміну їх служби та до коротких замикань.
Інша проблема полягає в складності з переробкою літій-іонних акумуляторів - зараз більшість елементів батареї не можуть бути використані повторно.
Обидві ці проблеми вдалося вирішити вченим з Університету Іллінойсу: вони створили твердотільний акумулятор, який самостійно видаляє дендрити. Домогтися такого ефекту дослідникам вдалося завдяки використанню зшитих полімерних пасом для створення гумового літієвого провідника.
Полімер може руйнуватися без використання сильних кислотах або високих температур. Замість цього він розчиняється в воді при кімнатній температурі - однак автори розробки відзначають, що поки технологію не вдасться застосувати на практиці.
Напередодні Великодня у торгових мережах було зафіксовано «непоганий» тренд: почали знижуватися ціни на деякі овочі та фрукти. А що буде з цінами на продукти після свят, розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, передаю...
Оновлений варіант угоди щодо копалин між Україною та США став значно якіснішим і зосередженим лише на нових проєктах та інвестиціях. Суперечливі пункти прибрано, а політична частина документа очікується вже найближчими днями. Про це повідомив нардеп Яр...