Тепер хочуть уникнути ганьби арбітражної поразки: Чотири країни ЄС попросили Україну відкликати скаргу до СОТ щодо заборони зернового трафіку

Сусідок України практично напевно чекає присуд розблокувати транзит, оскільки питання належить до компетенції керівництва ЄС, котре і дало дозвіл.

Польща, Чехія, Угорщина та Словаччина попросили Україну відкликати скаргу до Світової організації торгівлі (СОТ) через заборону на імпорт агропродукції. Про це повідомляє польске радіо RMF 24.

Міністри сільського господарства країн Вишеградської групи, до складу якої входять Польща, Чехія, Угорщина та Словаччина заявили, що відкликання Україною скарги до Світової організації торгівлі покращить атмосферу у відносинах країн.

Заступник міністра сільського господарства Польщі Ришард Бартосік заявив, що міністр сільського господарства України Микола Сольський не відповів на його питання щодо відкликання скарги під час переговорів у чеському місті Зноймо.

"Міністр сказав, що це не є ключовим питанням, але це ключове питання для нас. Це дуже важливо. Це створило б добрий клімат, і ми б уникнули б багатомісячних розглядів", - запевняє польский урядовець.

Він також додав, що Україна наполягає на своїй позиції щодо видачі власних ліцензій.

"Ми не можемо погодитися на це поки що, тому що ми вважаємо, що ми повинні бути тими, хто видає ліцензії на те, щоб приймати або не приймати зерно. Ми вважаємо, що така позиція може призвести до неконтрольованого потоку зерна в нашу країну", - стверджує посадовець.

За його словами, найважливіший висновок зустрічі полягає в тому, що зерно з України має йти туди, де воно потрібне. Воно не має створювати труднощів на ринках сусідніх країн і негативно впливати на сільське господарство в цих країнах.

Міністр сільського господарства Чехії Марек Виборний повідомив, що вишеградські партнери закликали Єврокомісію контролювати "коридори солідарності", якими українське зерно має йти до третіх країн.

Податкові перевірки в Україні повернулися: Кого перевірятимуть та за якими правилами

понеділок, 11 грудень 2023, 6:22

Від грудня 2023 в Україні мають поновити податкові перевірки бізнесу. Їх було призупинено з початку війни, проте влада скасувала мораторій для ряду категорій підприємців, передають Патріоти України. РБК-Україна розповідає, для кого перевірки повернутьс...

"Нагадує "Гру в кальмара": В Україні поширилася несподівана схема обману, люди втрачають шалені кошти

неділя, 10 грудень 2023, 17:22

В Україні поширилася масштабна схема обману. Українцям обіцяють заробіток за прості дії, однак у результаті втягують їх у схему обману, передають Патріоти України. "Я помітила цю схему десь у кінці жовтня. В листопаді ми спостерігали справжній бум. Я с...