Теж через Росію: Ще в одній країні Європи можуть ввести віялові відключення світла

Прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас попередила громадян про відключення світла, тому що в країні спостерігається дефіцит електроенергії. В цьому, в тому числі винна й Росія. Про це пише місцевий ресурс ERR.EE, передають Патріоти України.

"Зараз ми перебуваємо в ситуації, коли у всьому регіоні є дефіцит електроенергії. На це є різні причини. Одна з причин полягає в тому, що 1000 мегават більше не надходить з Росії, тому не вистачає більше 1000 мегават.", - сказала Каллас на прес-конференції в уряді.

Також прем'єр-міністр додала, що кілька реакторів на важливих електростанціях в Швеції та Фінляндії наразі не працюють, а їх власна електростанція в Аувере знову зламалась.

"Коли я говорю про перебої, я нікого не лякаю і не загрожую, я просто констатую факт, що ми маємо знижувати споживання та зміщувати його за межі пікового навантаження у часі. Тобто з 7 до 9 або з 16 до 19, там споживання високе. Якщо ми цього не зробимо, то можемо бути змушені зробити регіональні відключення електроенергії на кілька годин", - зазначила вона.

Каллас пояснила, що навіть двовідсоткова економія споживання електроенергії у години пік знизить ризик відключення електроенергії вп'ятеро.

Українцям у Німеччині загрожують штрафи до 50 тисяч євро: Про що треба знати

субота, 28 січень 2023, 17:30

Українці, які виїхали у Німеччину, можуть отримати штраф до 50 тисяч євро, якщо працюють нелегально. Про це повідомляє німецько-українська благодійна асоціація Ukrainian Future у Facebook. Покарання можуть отримати як наймані працівники, так і роботода...

З санкціями ЄС проти алмазного сектору РФ виникли проблеми через одну країну, - Politico

субота, 28 січень 2023, 13:29

У Європейському Союзі обговорюють новий раунд санкцій проти Росії у зв'язку зі збройною агресією в Україні. Одна з пропозицій — заборона на імпорт алмазів з РФ. Але в цьому питанні виникають складнощі через внутрішні розбіжності в Бельгії, повідомляють...