ТОП-3 категорії громадян, які можуть збільшити розмір майбутньої пенсії в Україні

У разі нестачі страхового стажу українцям зовсім не обов'язково розраховувати на допомогу дітей або відвідувати різні установи. Цю проблему можна вирішити самостійно з дому, в режимі онлайн, розповіли у Кабінеті міністрів.

Але такий підхід стосується тільки трьох груп українців:

- тих, хто працевлаштований за кордоном, але бажає отримувати пенсію в Україні;

- громадян передпенсійного віку, яким не вистачає стажу для отримання пенсій;

- громадян з низьким рівнем офіційного доходу, які хочуть збільшити розмір майбутньої пенсії.

Представникам цих груп необхідно укласти договір про добровільну участь у системі пенсійного страхування з ПФУ (тобто, відвідати одну установу таки доведеться).

На сайті Пенсійного фонду функціонує спеціальний інструмент, за допомогою якого можна оформити страхові внески у кілька кліків. Громадянин України може особисто визначити періодичність та розмір сплати до державного бюджету.

Функція докупити страховий стаж також доступна для незастрахованих громадян у віці від 16 років, які належать до однієї з вище згаданих категорій.

А після укладення договору з ПФУ, вже з дому слід дотримуватись такої інструкції:

- увійти в особистий кабінет ПФУ з використанням кваліфікованого електронного підпису, «Дія.Підпис» або системи GOV. ID;

- обрати розділ «Комунікація» з ПФУ та натиснути далі «Договір на добровільну участь»;

- внести персональні дані особи, на користь якої робиться внесок (ПІБ, податковий номер, серія та номер паспорта, дата народження). Якщо платите за себе — обираєте пункт «Бажаю сплачувати внески за себе» та вказуєте необхідну інформацію;

- дати згоду на обробку даних і підтвердити внесені дані;

- підписати договори за допомогою кваліфікаційного електронного підпису (КЕП);

- сплатити внески у зручний спосіб — через спеціальний сервіс платежів Portmone чи платіжне доручення.

Якщо людина не працює, але бажає, щоб їй зарахували повний місяць страхового стажу, треба сплатити щонайменше мінімальний страховий внесок. Його розраховують за формулою: мінімальна заробітна плата помножена на 22%.

З 1 квітня 2024 року мінімальний страховий внесок становить 1760 грн. Суми внесків зараховуються за місяць, в якому кошти надійшли на рахунок ПФУ. Усю інформацію щодо зарахування платежу та кількості набутого страхового платежу можна дізнатися на порталі електронних послуг ПФУ.

Раніше «ФАКТИ» розповідали про

Бережіться! Нацбанк назвав банкноти, які підробляють найчастіше

четвер, 25 липень 2024, 20:15

В Україні зростає кількість фальшивих банкнот - гривні та іноземної валюти. За підсумками першого півріччя 2024 року на 1 млн штук справжніх банкнот припадало 3,4 підробки. Це приріст у 62% порівняно з минулим роком. Про це повідомив НБУ, відповідаючи...

В Україні заяви на репарації почали приймати за новими правилами: Хто зможе розраховувати на виплати

четвер, 25 липень 2024, 18:55

Українці з 25 липня можуть через портал Дія повідомити про зруйноване чи пошкоджене війною житло до міжнародного Реєстру збитків у Гаазі. Функція тепер доступна всім громадянам країни, які володіють житлом, у тому числі тим, чия нерухомість знаходиться...