Торгова війна набирає обертів: ЄС запровадить мита на електромобілі Китаю до 38%

Європейський Союз з 4 липня введе мита на імпорт китайських електромобілів до 38,1%. Така сума значно перевищує розмір очікуваного мита. Про це повідомляє Politico, передають Патріоти України.

Зазначається, що запровадити мита до 38,1% вирішили після багатомісячного розслідування державної допомоги виробникам електромобілів Китаю.

"Коли наші партнери порушують правила, ми будемо відстоювати свої права", – написав єврокомісар з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс у письмовій заяві для журналістів.

Китайська торгова палата в ЄС висловила свій "шок, глибоке розчарування і глибоке незадоволення цим протекціоністським заходом", засудивши антисубсидійне розслідування як "полювання на відьом". У Китаї також вважають, що такі мита стануть "серйозним ринковим бар'єром".

Водночас Домбровскіс підкреслив, що мита ґрунтуються "на чітких доказах нашого масштабного розслідування і вводяться в повній відповідності до правил СОТ. Тепер ми будемо взаємодіяти з китайською владою та всіма сторонами з метою завершення цього розслідування".

"Пекін пригрозив помститися європейській авіації, фермерам і виробникам алкогольних напоїв, якщо Брюссель введе штрафні мита проти виробників електромобілів", - зазначає Politico.

Кажуть, що щодня на війну потрібно 5,6 млрд грн: У Мінфіні закликали підвищити податки для всіх українців

середа, 24 липень 2024, 6:44

Україна щодня витрачає на захист від російської військової агресії в середньому по 5,6 млрд грн. Ці кошти надходять виключно із внутрішніх джерел фінансування держбюджету, зокрема податків та зборів. У цих умовах підвищення податків для всіх українців ...

Розблокування зброї від ЄС за пальне, котрим Путін оплачує послуги Орбана: Угорщина виставила Україні ультиматум через зупинку транзиту російської нафти

вівторок, 23 липень 2024, 23:25

Угорщина блокуватиме програму фінансування військової допомоги Україні на 6,5 мільярдів євро в рамках Європейського фонду миру. Це відбуватиметься доти, доки Україна не поновить поставки російської нафти в Угорщину, заявив угорський міністр закордонних...