"Труба" Газпрому все ближче: "Блакитний потік" до Туреччини простоює другий місяць поспіль через відсутність попиту на російське паливо, - Reuters

Наразі ціна на трубопровідний газ росіян в кілька разів вища, ніж скраплений, в котрому дефіциту немає

Підводний газопровід з РФ до Туреччини "Блакитний потік" продовжує простоювати після проходження ремонту, хоча повинен був відновити роботу ще в травні. Про це повідомляє Reuters з посиланням на три свої джерела, , зазначають Патріоти України.

За даними агентства, простий газопроводу викликаний тим, що Туреччина різко нарощує закупівлі зрідженого природного газу (LNG) замість російського. За оцінкою аналітиків, зараз ціна на трубопровідний газ "Газпрому" в кілька разів вище, ніж на LNG.
Крім того, зростають поставки в Туреччину палива по газопроводу з Азербайджану.
Турецька енергокомпанія Botas повідомила в травні, що ремонт "Блакитного потоку" буде проходити з 13 по 29 травня, але до сих пір магістраль не повернулася в роботу, і невідомо, коли це станеться, повідомили один турецький і два російських джерела в газовій галузі.
Запущений на початку 2000-х років "Блакитний потік" в минулому році перекачав з РФ до Туреччини 11,1 млрд кубометрів газу з сумарного обсягу російського експорту в цю країну в розмірі 15,5 млрд кубометрів.
"Немає сенсу використовувати два газопроводи, якщо" Турецького потоку "більш ніж достатньо", - сказав один з російських джерел.
"Газпром" відмовився відповісти на питання, коли "Блакитний потік" повернеться в роботу.
На даний момент газ до Туреччини йде через одну з гілок "Турецького потоку" потужністю 15,75 млрд кубометрів на рік. Нова газопровідна магістраль була запущена в цьому році. З введенням Турецького потоку сукупна потужність експорту РФ до Туреччини досягла 32 млрд кубометрів на рік.
Як зазначає агентство, відносини між Росією і Туреччиною, яка є одним з найбільших споживачів російського газу, в останні роки були нестабільними і ускладнювалися розбіжностями щодо конфліктів в Сирії та Лівії, а також питанням про статус стамбульського Собору Святої Софії.
Скорочуючи імпорт газу з РФ, Туреччина в цьому році планує покривати як мінімум третину свого споживання газу закупівлями LNG, який приходить з США, Нігерії, Алжиру, Катару, а також з Росії.
У березні минулого року Росія була найбільшим експортером газу в Туреччину, але після 72% падіння закупівель газу з РФ рік до року, Москва зараз є всього лише четвертим найбільшим постачальником газу Анкарі, показує статистика регулятора енергетичного ринку Туреччини.
Як повідомлялося, поставки російського газу до Туреччини в 2019 році знизилися приблизно на 40% - до 14,4-14,8 млрд кубометрів на тлі зростання поставок з Азербайджану і закупівель газу в зрідженому вигляді.
Нагадаємо, в січні 2020 року на церемонії в Стамбулі президенти Росії і Туреччини, Володимир Путін і Реджеп Тайіп Ердоган, запустили газопровід "Турецький потік", який є частиною плану Росії по забезпеченню поставок газу в Європу в обхід України.
Восени 2019 року російський "Газпром" завершив будівництво двох ниток морського газопроводу "Турецький потік" по дну Чорного моря з 15,75 млрд куб. м газу в рік кожна. Одна з ниток призначена для турецького ринку, друга - для європейського, з продовженням по території Болгарії, Сербії, Угорщини.

Є значний дефіцит: Енергетики попередили, що у п'ятницю можуть змінюватися обсяги відключень світла

п’ятниця, 22 листопад 2024, 11:30

В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...

Стало відомо, чим платить Путін країні Кім Чен Ина за поставку солдат і зброї

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:55

З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів (56 тисяч тонн) нафти, ймовірно, розплачуючись за військову підтримку, пише BBC із посиланням на дані британського дослідницького центру Open Source Centre, передають Патріоти ...