Монобільшість Верховної Ради підтримала пропозиції президента Володимира Зеленського щодо законопроєкту №4531. Вони передбачають, що в.о міністра отримає усі ті самі повноваження, що й призначений парламентом глава відомства: приватизувати і продавати держмайно, ухвалювати кадрові рішення, мати право підпису.
Це дозволить в.о. голови Міненерго Юрію Вітренку необмежений час перебувати в такому статусі без підтримки ВР і фактично стати повноправним міністром. За проєкт закону зі змінами в цілому проголосували 267 народних депутатів. Про це свідчить офіційний сайт парламенту.
Фракція "Слуга народу" віддала 226 голосів, депутатська група "За майбутнє" – 18, депутатська група "Довіра" – 17, позафракційні – 6.
Високопоставлені співрозмовники з Офісу президента розповіли, що таке рішення запропонували через те, що голосів за призначення Вітренка згідно із законом не вистачає. Тому вирішили піти іншим шляхом – змінити закон.
Президент Володимир Зеленський відзначав, що покладення на заступників міністра виконання не усіх, а лише окремих повноважень у період, коли посада міністра є вакантною, є способом самоусунення Верховної Ради від виконання конституційних повноважень з призначення членів уряду. Адже неприйняття парламентом протягом тривалого часу рішення про призначення міністра неминуче призведе до паралічу діяльності відповідного міністерства.
Що передбачає законопроєкт №4531Документ зупиняє безконкурсні "добори" на держслужбу, запроваджені на період карантину. Нові конкурси мають бути оголошені протягом 6 місяців, а залишатись на посадах призначеним у період карантину без конкурсів службовцям можна буде не більш ніж 9 місяців з дня набрання законом чинності.
Також скасовується можливість "політичного" звільнення держслужбовців категорії А (це найвищі посади – керівники ЦОВВ, держсекретарі міністерств, держсекретар секретаріату уряду та його заступники). Такі звільнення дозволялись протягом 4 місяців з дня призначення нового прем’єр-міністра або відповідного міністра. "Звільнені" у такий спосіб перебували до пів року поза штатом і отримували неабиякі фінансові компенсації.
Під час проведення конкурсу на посади вищого корпусу держслужби закон встановлює вносити суб’єкту призначення пропозиції щодо не п'яти, а всього трьох кандидатур.
Як повідомляв OBOZREVATEL, 17 грудня 2020 року Рада провалила призначення Юрія Вітренка віцепрем'єр-міністром – міністром енергетики.
Пізніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль призначив Вітренка першим заступником міністра, під час відсутності повноправного глави відомства він автоматично став в.о. міністра.
28 січня Шмигаль знову запропонував Раді призначити Вітренка міністром, проте парламентарі відмовилися підтримувати його кандидатуру.
В Україні деякі пенсіонери мають повну знижку на оплату житлово-комунальних послуг. Це стосується жителів сільської місцевості. Втім, не всіх. Про це йдеться в повідомленні Пенсійного фонду України, передають Патріоти України. Пенсіонерів, які до пенсі...
Цього року в Україні має запрацювати пенсійна реформа. А вже з 1 січня у частини українських пенсіонерів пенсія збільшиться на 2300 грн. Але отримувати більшу пенсію можуть всі без винятку пенсіонери, не тільки «чорнобильці». Про це нагадали у головном...