Тризуб та Берегиня: Частина космосу поза межами Сонячної системи стала "українською"

У космосі з'явилася планета Берегиня. Ілюстрація: соцмережі.

У вівторок, 17 грудня, Міжнародний астрономічний союз підсумував конкурс та присвоїв імена понад сотні планет поза межами Сонячної системи. У України також випала така нагода, повідомляють Патріоти України.

Українці з-поміж майже сотні пропозицій обрали ім'я Берегиня для зірки HAT-P-15 у сузір'ї Персея. У поясненні вказано, що останнім часом Берегиня отримала статус національної богині - хранительки домашнього вогнища і захисниці землі. На її честь з 1985 року вже названа одна з рівнин Венери. Для екзопланети обрали ім'я Тризуб - давній слов'янський знак і герб України.

До прикладу, сусіди України поляки для своєї зірки у сузір'ї Пегаса обрали ім'я Соляріс - на честь знаменитого роману Станіслава Лема. А гігантську екзопланету там назвали Піркс.

Росія вибирала ім'я зірці HAT-P-3 в сузір'ї Великої Ведмедиці. За підсумками національного конкурсу, проведеного Інститутом астрономії РАН, "ведмежий" помаранчевий карлик був названий Домбай - на честь курортного регіону на Північному Кавказі. Його супутник, відкритий в 2007 році, назвали Теберду - по імені гірської річки, яка там же протікає. Повний список імен-переможців по країнах можна подивитися на сайті МАС.

Джерело: ВВС Україна

Хіти тижня. "Ринок переповнений": "Ціна на нафту може впасти до 10 доларів за барель", - The Guardian

п’ятниця, 3 квітень 2020, 19:00

Підприємства, як вважають, на 75% заповнені нафтою з Саудівської Аравії через збільшення ними видобутку і впливу на ринок і світову економіку пандемії коронавіруса. "Уровни хранения нефти на всех мировых складах в среднем выросли примерно до трех четве...

На українців чекає новий курс долара: Аналітик розповів, коли розвернеться гривня

п’ятниця, 3 квітень 2020, 15:15

Гривня може відкотитися до позначки 27,25 грн/$ на міжбанку, але, ймовірно, цією ситуацією скористаються покупці, повернувши долар на траєкторію зростання. Про це заявив керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин, передають Патріоти Украї...