Це буде шок для ринку! Курс долара в Україні зросте до 60 грн, якщо Росія розпочне повномасштабну війну, - експерт

У разі розв'язання Росією повномасштабної війни чи ескалації на сході України гривня різко впаде. Курс може досягти 60 грн/$, вважає аналітик "Центру біржових технологій" Максим Орищак, зазначають Патріоти України.

Такий прогноз опублікував бізнес-портал UBR. Нагадаємо, що Нацбанк встановив офіційний курс гривні до долара на понеділок, 6 грудня, на рівні 27,29 грн/$.

На думку представника компанії ЦБТ, різка девальвація буде спровокована низкою причин:

  • утопічність спроб протистояти Росії як країні з великою кількістю військ і ресурсів;
  • зниженням інвестиційної привабливості України на роки вперед, навіть якщо за країну вступатимуться союзники.

Орищак зазначив, що якщо РФ влаштує нову агресію, то спекулянти почнуть активно купувати долари та євро. "Політична обстановка непроста, тому робити оптимістичні прогнози, знаючи багаторічний конфлікт між країнами, дещо неправильно. Крім того, різні недомовленості й конфлікти між Росією та США, або Росією та ЄС з газового питання лише посилюють ймовірність залучення України як територіально привабливої країни, у військові дії", – сказав аналітик.

Також він заявив: відтік населення й одночасне зниження купівельної спроможності громадян можуть спричинити заборгованість і щодо оплати "комуналки", і перед банківським сектором. "Ці причини лише підтримують ідею, що гривня впаде щонайменше вдвічі до долара США", – припустив аналітик ЦБТ.

Улюблений напій буде не по кишені? В Україні зміняться ціни на каву - скільки коштуватиме напій

вівторок, 25 січень 2022, 7:10

Вартість кави в Україні знаходиться в стані нескінченних коливань. Однак аналітики тішать прогнозами, в яких йдеться про те, що в поточному році ціна на арабіку знизиться, передають Патріоти України. UkrAgroConsult з посиланням на звіт Світового банку...

​Найшвидше у світі аеротаксі Joby розігналося до 330 кілометрів на годину

вівторок, 25 січень 2022, 6:50

Аеротаксі Joby розігналося до 330 кілометрів на годину. Розробники стверджують, що це рекорд швидкості польоту серед електричних апаратів вертикального зльоту та посадки, зазначають Патріоти України. New Atlas зазначає, що цей рекорд апарат масою 1,8 т...