Це буде шок для ринку! Курс долара в Україні зросте до 60 грн, якщо Росія розпочне повномасштабну війну, - експерт

У разі розв'язання Росією повномасштабної війни чи ескалації на сході України гривня різко впаде. Курс може досягти 60 грн/$, вважає аналітик "Центру біржових технологій" Максим Орищак, зазначають Патріоти України.

Такий прогноз опублікував бізнес-портал UBR. Нагадаємо, що Нацбанк встановив офіційний курс гривні до долара на понеділок, 6 грудня, на рівні 27,29 грн/$.

На думку представника компанії ЦБТ, різка девальвація буде спровокована низкою причин:

  • утопічність спроб протистояти Росії як країні з великою кількістю військ і ресурсів;
  • зниженням інвестиційної привабливості України на роки вперед, навіть якщо за країну вступатимуться союзники.

Орищак зазначив, що якщо РФ влаштує нову агресію, то спекулянти почнуть активно купувати долари та євро. "Політична обстановка непроста, тому робити оптимістичні прогнози, знаючи багаторічний конфлікт між країнами, дещо неправильно. Крім того, різні недомовленості й конфлікти між Росією та США, або Росією та ЄС з газового питання лише посилюють ймовірність залучення України як територіально привабливої країни, у військові дії", – сказав аналітик.

Також він заявив: відтік населення й одночасне зниження купівельної спроможності громадян можуть спричинити заборгованість і щодо оплати "комуналки", і перед банківським сектором. "Ці причини лише підтримують ідею, що гривня впаде щонайменше вдвічі до долара США", – припустив аналітик ЦБТ.

В Україні заплановано підвищення зарплат: Названо найбільш високооплачувані професії у 2023 році

четвер, 23 березень 2023, 18:48

Стан економіки України залишає бажати кращого, що насамперед пов'язане із веденням повномасштабної війни. Вакансій поменшало, як і компаній, які залишилися на ринку. Проте роботодавці все ж готові підвищити зарплати 2023 року деяким фахівцям, передають...

Українці можуть почати отримувати пенсію достроково: Кому варто розраховувати

четвер, 23 березень 2023, 18:24

Деякі українці можуть достроково вийти на пенсію. Для цього вони мають виконати всі необхідні умови, передбачені законодавством – зокрема, відпрацювати на шкідливих виробництвах. Про це повідомили у Пенсійному фонді. Там зазначили, передає "На пенсії",...