Це буде шок для ринку! Курс долара в Україні зросте до 60 грн, якщо Росія розпочне повномасштабну війну, - експерт

У разі розв'язання Росією повномасштабної війни чи ескалації на сході України гривня різко впаде. Курс може досягти 60 грн/$, вважає аналітик "Центру біржових технологій" Максим Орищак, зазначають Патріоти України.

Такий прогноз опублікував бізнес-портал UBR. Нагадаємо, що Нацбанк встановив офіційний курс гривні до долара на понеділок, 6 грудня, на рівні 27,29 грн/$.

На думку представника компанії ЦБТ, різка девальвація буде спровокована низкою причин:

  • утопічність спроб протистояти Росії як країні з великою кількістю військ і ресурсів;
  • зниженням інвестиційної привабливості України на роки вперед, навіть якщо за країну вступатимуться союзники.

Орищак зазначив, що якщо РФ влаштує нову агресію, то спекулянти почнуть активно купувати долари та євро. "Політична обстановка непроста, тому робити оптимістичні прогнози, знаючи багаторічний конфлікт між країнами, дещо неправильно. Крім того, різні недомовленості й конфлікти між Росією та США, або Росією та ЄС з газового питання лише посилюють ймовірність залучення України як територіально привабливої країни, у військові дії", – сказав аналітик.

Також він заявив: відтік населення й одночасне зниження купівельної спроможності громадян можуть спричинити заборгованість і щодо оплати "комуналки", і перед банківським сектором. "Ці причини лише підтримують ідею, що гривня впаде щонайменше вдвічі до долара США", – припустив аналітик ЦБТ.

В Офісі президента заявили про користь "легкої" девальвації гривні: До чого готуватись

середа, 27 вересень 2023, 21:03

Заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма вважає корисною для економіки легку контрольовану девальвацію гривні та м'якшу монетарну політику, однак наголошує, що це його особиста точка зору, а не офіційна позиція держави. Про це він сказав в інт...

Для понад 40 тис. бюджетників хочуть у 1,5-2 рази підвищити оклади: Кого це торкнеться

середа, 27 вересень 2023, 18:50

Міністерство соціальної політики пропонує на період дії воєнного стану встановити надбавки у 50 та 100% до окладу для 41 653 працівників установ системи соціального захисту населення. Про це йдеться у проекті урядової постанови, яку оприлюднили для обг...