"Це кабала і позорище": Експерт розкритикував закон про ринок землі в Україні

Україна дозріла до відкриття ринку землі. Але ухвалений закон не буде ефективним. Умови потрібно було прописати інші. Таке переконання в інтерв'ю Gazeta.ua висловив експерт з ефективного управління тваринництвом Михайло Травецький, передають Патріоти України.

"Я зараховую себе до прихильників відкриття ринку землі. Ми і так втратили багато. Дозволити купівлю-продаж треба було, коли розпаювали землю. Зараз ми нібито дозріли до такого рішення. Але у нинішньому вигляді закон - це кабала. Оцінили землю дешево – 1,5 тисячі доларів за гектар. Можна брати під низькі відсотки кредити. Держава компенсуватиме відсотки і допомагатиме фермерам їх виплачувати.

Але є друга сторона. Кошти беремо у приватних банків. Виходить, танцюємо під їхню музику. А компенсація від держави для фермерів означає, що їм допомагатимемо всі ми. Гроші ж ітимуть з бюджету. Виходить, Україна платитиме зарубіжним фінустановам. Це позорище. Багато європейських держав, Польща, країни Прибалтики на такий механізм не пішли.

Я прихильник іншої системи. Якщо ти фермер і хочеш вести господарство – купуй землю в держави. Передумав далі займатися – продай назад", - пояснив Травецький.

Ідеться про державний земельний банк, зазначив він. "Купуєш там землю. Даєш гарантії і виконуєш умови. П'ять-десять років за тобою дивляться, як працюєш. Держава - основний регулятор. Має тримати все під котролем – народ, землю, енергоресурси", - сказав Травецький.

Німеччина запустила власне виробництво ракет до Patriot

субота, 12 липень 2025, 20:59

Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...

Дошкульний удар по шлунку і гаманцю українців!: Названо продукт харчування, який подорожчав найсильніше

субота, 12 липень 2025, 17:54

В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...