"Це кабала і позорище": Експерт розкритикував закон про ринок землі в Україні

Україна дозріла до відкриття ринку землі. Але ухвалений закон не буде ефективним. Умови потрібно було прописати інші. Таке переконання в інтерв'ю Gazeta.ua висловив експерт з ефективного управління тваринництвом Михайло Травецький, передають Патріоти України.

"Я зараховую себе до прихильників відкриття ринку землі. Ми і так втратили багато. Дозволити купівлю-продаж треба було, коли розпаювали землю. Зараз ми нібито дозріли до такого рішення. Але у нинішньому вигляді закон - це кабала. Оцінили землю дешево – 1,5 тисячі доларів за гектар. Можна брати під низькі відсотки кредити. Держава компенсуватиме відсотки і допомагатиме фермерам їх виплачувати.

Але є друга сторона. Кошти беремо у приватних банків. Виходить, танцюємо під їхню музику. А компенсація від держави для фермерів означає, що їм допомагатимемо всі ми. Гроші ж ітимуть з бюджету. Виходить, Україна платитиме зарубіжним фінустановам. Це позорище. Багато європейських держав, Польща, країни Прибалтики на такий механізм не пішли.

Я прихильник іншої системи. Якщо ти фермер і хочеш вести господарство – купуй землю в держави. Передумав далі займатися – продай назад", - пояснив Травецький.

Ідеться про державний земельний банк, зазначив він. "Купуєш там землю. Даєш гарантії і виконуєш умови. П'ять-десять років за тобою дивляться, як працюєш. Держава - основний регулятор. Має тримати все під котролем – народ, землю, енергоресурси", - сказав Травецький.

З архіву ПУ. "Оч. умелые ручки скреп": У РФ стадіон ЧС-2018 за 19 млрд змило дощем (відео)

субота, 15 серпень 2020, 17:30

Тоді комунальники клятвено заявляли, що все полагодили, і нова стихія зливовій каналізації не страшна, але... Російський стадіон "Волгоград Арена", побудований спеціально до чемпіонату світу з футболу-2018, знову не пережив сильну зливу, передають Патр...

Хіти тижня. Остання надія скреп гасне: Погрози США викликали страх у німецьких партнерів "Північного потоку-2"

п’ятниця, 14 серпень 2020, 23:30

Санкційні погрози США керівникам німецького порту Мукран змусили німецьких партнерів "Газпрому" засумніватися в завершенні російського газопроводу "Північний потік-2". Про це повідомляється в сюжеті німецького телеканалу ZDF, передають Патріоти України...