"Це основне завдання будь-якого уряду": Газ в Україні може коштувати на третину менше, - економіст

В європейських країнах на оплату житлово-комунальних послуг громадяни виділяють від 5 до 12 відсотків доходів. В Україні багато родин витрачають до третини заробленого на комунальні послуги. Це аномально, розповів Gazeta.ua економіст Андрій Новак, передають Патріоти України.

"По газу більше половини внутрішніх потреб забезпечує власний видобуток. Близько 20 мільярдів кубів Україна видобуває. На жаль, у нас прийняли методологію визначення цін за європейським хабом. Це неправильно, тому що в нас не 100-відсотковий імпорт газу. Якби так було, тоді ми повинні були б враховувати імпортну ціну. А якщо є більша частина власного видобутку газу, який набагато дешевший по собівартості, то треба формувати вартість газового коктейлю. Тобто собівартість українська з невеликою прибутковістю і ціна дійсного реального об'єму імпорту. Якщо таким чином формувати ціну, тоді газ буде коштувати на 25-30 відсотків менше, ніж є сьогодні", - каже економіст.

Щодо електроенергії, то Україна має власне виробництво. Повністю можемо задовольняти внутрішній попит, ще й експортувати. "А в нас чомусь ціна визначається за так званою європейською вартістю. Це неправильно, бо якщо іти за такою логікою, ми повинні встановлювати європейські ціни на хліб, молоко і все інше", - зазначив Новак. Щоб ціни стали справедливими, треба приборкати апетити енергомонополістів.

"А вцілому треба в економічній політиці більшу увагу приділяти росту доходів, ніж цінам. Тому що ціни і так формуються від реальної собівартості. Враховуються світові ціни на ресурси, товари, від цього нікуди не подінешся. Основна турбота будь-якого уряду — рівень доходів громадян і мінімізація інфляції. Ріст доходів можливий тільки при динамічному рості економіки. Це основне завдання будь-якого уряду", - додав Андрій Новак.

Зараз примусово держава може збільшувати тільки мінімальну зарплату та пенсію, каже економіст. "Зобов'язують таким чином роботодавців платити мінімальну зарплату не меншу, ніж встановила держава. Реальна зарплата формується станом економіки. Якщо є економічний ріст - вона зростає", - підсумував він.

"Коли прийдуть нові платіжки і не тільки на електроенергію, громадяни перестануть бути дурнями і зроблять з представників влади дурнів, відправивши їх куди подалі", - політолог

неділя, 25 липень 2021, 19:43

"Про тарифи і дурнів. Уряд прийняв рішенн підвищити з 1 серпня тариф на електроенергію з 1,68 до 3,5 гривень за кіловат", - пише політолог Віталій Бала на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

Обіцяють надбавку не відкладати: Частині українців з 1 жовтня підвищать пенсії

неділя, 25 липень 2021, 19:15

Українські громадяни, вік яких перевищує 75 років, додатково отримають від держави виплати у вигляді щомісячної надбавки до пенсії. Втім, на гроші зможуть розраховувати лише ті, у кого є необхідний страховий стаж. Про це заявила глава Міністерства соці...