Це треба знати! Три категорії українців можуть отримувати польську пенсію: Який стаж потрібно мати

Українські громадяни мають право отримувати і польську, і українську пенсію. Для цього їм потрібно мати необхідну кількість стажу. Також існує три вікові групи пенсіонерів, для кожної з них діє окремий порядок нарахування пенсій, передають Патріоти України.

До першої групи належать українці, які народилися до 1949 року. За наявності 20 років стажу у жінок та 25 років стажу у чоловіків вони можуть претендувати на мінімальну пенсію в Польщі. Наприклад, якщо ви пропрацювали у Польщі лише рік чи два, а в Україні 30 років, то вам зарахується загальний стаж і можна буде отримувати польську мінімалку (1050 злотих).

До другої категорії належать громадяни, які народилися в період з 1949 по 1969 рік. Розмір їхньої пенсії залежатиме від того, скільки податків особисто вони та їхній роботодавець відрахували до ZUS та Пенсійного фонду у Польщі. Розмір пенсії може бути нижчим за мінімалку, адже це залежить від суми сплачених податків і від того, як довго ви працювали в Польщі до досягнення пенсійного віку.

Люди, які народилися після 1969 року, також можуть претендувати на польську пенсію. Розмір їх виплат залежатиме від рівня податків, який вони заплатили, працюючи все своє життя. Однак, якщо у другій категорії роботодавець сплачував податки або у ZUS, або до Пенсійного Фонду, то у третій – враховуються податки в обидві організації.

Таким чином, до сумарного стажу враховуються всі офіційно відпрацьовані роки у Польщі, а також в Україні. Для отримання польської пенсії необхідно також досягти пенсійного віку за законами Польщі (жінки – 20 років, чоловіки – 25 років)

Нові вимоги до трудового стажу та перерахунок: Що чекає на пенсіонерів у 2023 році в Україні

понеділок, 5 грудень 2022, 15:58

Прожитковий мінімум для непрацездатних осіб з 1 грудня в Україні збільшився до 2093 гривень. Аналогічний розмір тепер і у мінімальної пенсії. Але ось з 2023 року змін і переглядів пенсій не передбачено, повідомляє портал "Соціалка", передають Патріоти ...

Після ракетного удару РФ: В Одесі знеструмлено всі насосні станції, місто залишилося без води

понеділок, 5 грудень 2022, 15:56

В Одесі та низці населених пунктів області повністю відсутнє водопостачання внаслідок знеструмлення системи, передають Патріоти України. За інформацією "Інфоксводоканалу", в обласному центрі без електрики залишилися всі насосні станції та резервні ліні...