Це знає не кожен! Українцям нагадали важливі правила ввезення продуктів з-за кордону

На територію України дозволяється ввозити без окремої реєстрації на митниці не всі продукти та не в будь-якому обсязі. При цьому перевезення будь-яких продуктів декларується - письмово чи усно передають Патріоти України.

Про це повідомила Держпродспоживслужба. Правила прописано постановою Кабміну від 21.05.2012 №434 "Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України харчових продуктів для власного споживання".

Так, ввозити на митну територію України харчові продукти для власного споживання на загальну суму, що не перевищує еквівалент 200 євро (7800 грн) на одну особу. Обсяги такі:

  • в упаковці виробника, призначеної для роздрібної торгівлі – не більше однієї упаковки або загальною масою, що не перевищує 2 кг кожного найменування на одну особу;
  • без упаковки – у кількості, що не перевищує 2 кг кожного найменування на одну особу ;
  • без упаковки – неподільного продукту, готового до безпосереднього вживання, у кількості не більше ніж по одному найменуванню на одну людину.

"При ввезенні громадянами на митну територію України харчових продуктів здійснюється їхнє декларування – усно чи письмово за бажанням власника таких продуктів або на вимогу посадової особи митниці", – додали у відомстві.

Крім того, іноді на територію країни тимчасово забороняють ввезення тих чи інших продуктів. Це пов'язано зі спалахами хвороб тварин та рослин. Список таких товарів розміщено за посиланням.

Німеччина запустила власне виробництво ракет до Patriot

субота, 12 липень 2025, 20:59

Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...

Дошкульний удар по шлунку і гаманцю українців!: Названо продукт харчування, який подорожчав найсильніше

субота, 12 липень 2025, 17:54

В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...