Центральні банки (аналоги українського НБУ) у всьому світі на тлі глобальної нестабільності активно скуповують золото. За січень-березень 2023 року кількість металу в резервах досягла 228 тонн та стала рекордним показником для першого кварталу (дані збираються з 2000 року). Про це свідчать дані Всесвітньої ради із золота (World Gold Council, WGC), передають Патріоти України.
Аналітики зазначають, що обсяг покупок золота в 1-му кварталі 2023 року одразу на 34% перевищив попередній квартальний рекорд, встановлений у 2013 році.
Популярність золота зазвичай зростає у періоди найбільшої невпевненості ринків. Нинішнє зростання – не виняток, вважають у WGC. "На тлі потрясінь у банківському секторі, геополітичній напруженості та економічній ситуації, що складається, роль золота як активу-притулку виходить на перший план", – пояснила старша ринкова аналітикитня Луїза Стріт.
Топ-5 країн-покупців золота
Найбільші золоті резерви, як і раніше, залишаються у США, ключових економік ЄС, Росії та Китаю. Однак до лідерів зі скуповування металу на початку 2023 року увійшли далеко не ці держави. Рейтинг виглядає так:
1. Сінгапур. Регулятор Monetary Authority of Singapore (MAS) придбав 69 тонн золота за перші три місяці року. Таким чином, золотий резерв MAS зріс одразу на 45% порівняно з минулим роком.
2. КНР. Народний банк Китаю закупив 58 тонн золота за перший квартал 2023 року. У цілому нині золотий резерв Китаю досяг 2068 тонн, тобто 4% від загального обсягу всіх золотих резервів у світі.
3. Туреччина. Центробанк Туреччини за січень-березень 2023 року збільшив золоті резерви на 30 тонн.
4. Індія. Центральний банк Індії додав до своїх запасів 7 тонн золота. Загальний показник збільшився до 795 тонн.
5. Чехія та Філіппіни. Ці держави закупили по 2 та 1 тонні золота відповідно, що є помітним показником.
Експерти прогнозують, що попит на золото на інвестиційних ринках зростатиме і надалі. Особливо очевидною ця тенденція стала після краху Silicon Valley Bank у США. Закупівлі центробанків також, ймовірно, залишаться на високому рівні, хоч і можуть залишити рекордні максимуми.
Ворог вже має низку "серій" своїх ірансько-російський далекобійних ударних дронів "Шахед", а під час чергової терористичної ракетно-дронової атаки силами нашої протиповітряної оборони було збито дрон із новим маркуванням, фото уламка цього дрона Defen...
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...