З російських продуктів можуть зникнути дані про адресу виробництва, дату виготовлення та терміни придатності товарів. Перегляд "стандартів" мають провести вже у 2023 році, повідомляють Патріоти України.
Ще у липні Кремль доручив проаналізувати норми у галузі етикетування. Відповідне прохання озвучив російський бізнес після повномасштабного вторгнення країни-агресорки в Україну та впровадження західних санкцій, оскільки зіткнувся з гострим дефіцитом пакування та чорнил.
Низці російських регуляторів Кремль доручив переглянути можливості внесення змін до норм пакування та маркування продуктів, оскільки бізнес країни-агресорки бідкається на серйозний дефіцит чорнил та упаковок.
У "Росстандартє" заявили, що до можливого скорочення інформації, яка досі є обов'язковою для нанесення на пакування продуктів, можна, зокрема, віднести:
Проте жодних механізмів того, як російські споживачі зможуть дізнатися, чи продукти не є протермінованими й чи їх можна вживати, відомства не розробили. У "Росстандартє" запропонували перенести частину обов'язкової інформації про товари до QR-кодів.
Водночас ситуація ускладнюється, оскільки для внесення змін до норм маркування та пакування необхідно вносити зміни до технічних регламентів митного союзу, до якого, окрім Росії, входять також Білорусь, Вірменія, Казахстан та Киргизстан.
Зазначається, що перегляд чинного у росії ДСТу з рекомендаціями щодо етикетування виробниками продуктів харчування запланований на 2023 рік.
В експертному середовищі вважають, що в короткій перспективі долар виглядає більш привабливою валютою для переведення в неї заощаджень, ніж євро. Річ у тім, що нині американська валюта має перспективи посилення, а отже, є більш надійною та прибутковою,...
Литовський президент Гітанас Науседа запропонував зафіксувати 1 січня 2030 року датою вступу України до Європейського Союзу, передають Патріоти України. Очільник держави відзначив, що зараз настав час лідерства і європейці повинні взяти на себе відпові...