
Українці можуть платити за світло менше, перейшовши на "нічний" тариф. Проте він доступний не всім, передають Патріоти України з посиланням на енергокомпанію Yasno.
Енергетики зазначають, що з приходом холодів суми в платіжках за світло збільшуються. Особливо для тих, хто користується електрообігрівачами або вмикає кондиціонер.
Зменшити витрати можна, перейшовши на "нічний" тариф. Електроенергія, спожита вночі, коштує вдвічі дешевше - 2,16 грн/кВт∙год. "Нічний" тариф діє у період з 23:00 до 7:00.
Щоб користуватися "нічним" тарифом потрібно мати двозонний лічильник. Він відрізняється від звичайного тим, що фіксує споживання окремо вдень та вночі.
"Якщо перевести роботу енергоємних приладів на проміжок між 23:00 та 7:00, то цілком реально зменшити суму у рахунку за світло. Наприклад, у цей час можна вмикати бойлер, обігрівач, пральну машину, зарядні пристрої та іншу техніку", - пояснюють енергетики.
Нагадаємо, під час дії воєнного стану деякі тарифи на комунальні послуги заморожені урядом. Так, мораторій забороняє підвищувати ціни на централізоване теплопостачання, газ та гарячу воду. На решту тарифів мораторій не поширюється.
Українська система соцвиплат роками алишалась складною. Але проблема навіть не в цьому: сім'ї з подібним рівнем доходів могли отримувати різний обсяг підтримки залежно від того, до якої категорії належали. Саме тому Міністерство соціальної політики поч...
В Україні діє програма підтримки сімей з дітьми-школярами, які можуть отримати одноразову виплату у розмірі 5000 гривень для підготовки першокласників до навчального року за програмою «Пакунок школяра». Перші виплати надійдуть вже у липні-серпні — кошт...