
В Україні продовжує дорожчати газ для населення. З 1 липня зросли ціни на газ для домогосподарств, що користуються місячним тарифом, але це ще не межа. Ціни на блакитне паливо для українців можуть вирости до позначки в 15 гривень за кубометр. Такий невтішний прогноз зробив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час години запитань до уряду у Верховній Раді, зазначають Патріоти України.
Причиною значного подорожчання прем'єр назвав зростання вартістю газу в європейських хабах, хоча раніше в «Нафтогазі» заявляли, що ситуація з цінами на європейському газовому ринку не вдарить по побутовим споживачам в нашій країні.
«За даними оператора ГТС, ціна на газ зросла на максимум за 13 років — 450 доларів за тисячу кубометрів. А це означає, що українці повинні платити по 13−15 грн за кубометр, але цього немає», — заявив прем'єр.
Шмигаль нагадав, що в травні українці отримали можливість підключати річний тариф на газ і платити 7,96 гривень за кубометр. Це стосується споживачів «Нафтогазу». Але і у інших постачальників річний тариф дешевше помісячного.
«За підготовку до опалювального сезону: обсяг в сховищах вже перевищив 16 млрд кубометрів, це більше, ніж було в 2019-му. Йде робота по забезпеченню країни вугіллям. Ближче до осені міністерство буде щотижня звітувати про ситуацію», — сказав Шмигаль.
В Україні протягом липня валютний ринок залишатиметься стабільним — без різких коливань. Другий місяць літа навряд чи стане місяцем валютних сенсацій. Чому не буде різких коливань найближчим часом, розповів банкір Тарас Лєсовий у коментарі «УНІАН», пер...
Як Карпати, так і Одеса – напрямки-лідери для літнього відпочинку. Це спонукає реагувати і ринок праці – щоліта сектор сезонної роботи тут очікувано активізується. Найзатребуванішими вакансіями літа-2026 є продавець, водій та вантажник, хоча південь ни...