Ціна на газ різко зросте у вересні: Хто винен і що буде з тарифами на комуналку

В Україні, де у серпні ціни у деяких постачальників газу досягли 15−16 грн за кубометр, ситуація у вересні може погіршитися - тарифи «стрибнуть» вгору, передають Патріоти України.

Як повідомляє today.ua, на перший місяць осені на Українській енергетичній біржі (УЕБ) вже заявлена нова ціна — понад 18 гривень за кубометр. Відзначається, що за останні п'ять місяців тариф на газ зріс майже вдвічі — у травні він становив 9,3 гривні за кубометр.

Зростання цін на «блакитне» паливо пов'язане, у тому числі, й з ситуацією на європейських ринках, де фіксується найвища вартість газу за останні 13 років. Це, зокрема, пояснюється дефіцитом газу, який раптово утворився у найбільших європейських сховищах — західні експерти впевнені, що така ситуація виникла з вини Росії.

Так, якщо наприкінці липня магістральним газопроводьм «Ямал-Європа» надходило у середньому 84 мільйони кубометрів газу на добу, то вже на початку серпня цей обсяг знизився до 50−60 мільйонів кубометрів. В ЄС заявляли, що у «Газпрому» є можливості наростити поставки газу, але російський концерн не робить цього з весни. Серед причин називали і шантаж Росії, яка прагне запустити «Північний потік — 2» в обхід України.

Хіти тижня. В Україні ціни на яблука пробили трирічне "дно": Скільки коштують і що варто знати

четвер, 21 жовтень 2021, 12:00

В Україні до середини жовтня ціни на яблука опустилися до рівня 2018 року. Аналітики кажуть, що садівники опустили мінімальні ціни на всі сорти яблук. Про це пише EastFruit, зазначають Патріоти України. За словами аналітиків, що сьогодні ціна на якісн...

Оливкова олія, яку продають в Україні, виготовлена із соняшникової! Українцям розповіли про масштаби фальсифікації

четвер, 21 жовтень 2021, 9:56

Оливкова олія, яку продають на ринках в Україні, здебільшого - фальсифікат. А в деяких випадках - ще й небезпечний фальсифікат,адже ніхто не знає, яку "хімію" можуть містити її добавки, передають Патріоти України. Таку неприємну звістку повідомив украї...