Ціна на нафту продовжила стрімке падіння

Ціни на нафту знижуються на побоюваннях уповільнення зростання світової економіки, викликане в тому числі і торговими війнами.

Ціна на жовтневі ф'ючерси нафти марки Brent впала до позначки $ 58,23 за барель. Це випливає з даних торгів на лондонській біржі ICE. Внутрішньоденне падіння цін перевищило 5%, інформують Патріоти України.

Через кілька хвилин нафта відіграла падіння і повернулася до торгів на рівні $ 58,7-58,8 за барель. Вартість вересневих ф'ючерсів на нафту марки WTI зменшилася на 4,94% - до 54,28 долара за барель.
Стрімке падіння цін на нафту сорту Brent не пов'язане з подіями на нафтовому ринку, а є наслідком напруженої ситуації на фінансових ринках США, вважає аналітик АКРА Василь Танурков.
«Основна причина: розпродажі на фондовому ринку США - по-перше, вчорашнє зростання і фондового ринку США, і нафти (вчорашнє зростання нафти було навіть більше, ніж сьогоднішнє падіння - все на тлі заяв американського президента Дональда Трампа про те, що введення нових мит на китайський імпорт може бути відкладено) - виглядало необгрунтованим і надмірно оптимістичним, так що повинна була бути корекція», - сказав Танурков.
Він нагадав, що також «додалася інверсія кривої прибутковості - ставки по дворічним держоблігаціям США вперше з 2007 року стали вище ставок по десятирічним - а це вважається найбільш надійним випереджаючим сигналом рецесії». Додатковим негативом для нафти стало зростання запасів у США (при тому що консенсус-прогноз припускав їх зниження), сказав експерт.

Ціни на нафту знижуються на побоюванні уповільнення зростання світової економіки, викликаного в тому числі і торговими війнами, згоден аналітик Raiffaisenbank Андрій Поліщук. Як наслідок цих побоювань, очікується і зниження темпів зростання попиту на нафту. Це негативно позначиться на балансі ринку, так як видобуток в США швидше за все буде рости.

Більш того, Китай може збільшити закупівлі іранської нафти, ігноруючи американські санкції, вважає експерт. В результаті цих подій, незважаючи на угоду ОПЕК +, дисбаланс на ринку нафти може збільшитися на користь покупців, попереджає Поліщук. Цей прогноз частково підтверджують і дані по запасах нафти в США, які показали істотні зростання запасів минулого тижня, звертає увагу експерт.
Джерело: РБК.ру

Хіти тижня. Що буде з цінами на землю після скасування мораторію: Експерти озвучили прогноз (інфографіка)

понеділок, 26 серпень 2019, 0:10

"Як формується ціна на ринку київських чи львівських квартир? Попит і пропозиція – все. А оскільки пропозиція буде обмежена, ми кажемо про 5%, то попит – високий. Думаю, що вартість землі зросте досить суттєво за найближчі 3-5 років", – зазначив експер...

Невеликий та швидкий: NASA створює місячний ровер

неділя, 25 серпень 2019, 23:50

Поточна версія місяцеходу «MoonRanger» призначена для створення докладних 3D-карт місячної місцевості. NASA уклало з університетом Карнегі-Меллона і Astrobotic контракт на суму в 5,6 мільйона доларів США на будівництво нового роботизованого місяцеходу ...