Ціна "величия": Половині росіян не вистачає на їжу

Про подорожі, покупку побутової техніки та авто багатьом громадянам РФ довелося забути.

У Росії збільшилася кількість сімей, чиїх фінансових ресурсів вистачає тільки на покупку їжі та одягу. Про це свідчать дані Росстату, передають Патріоти України.

У квітні-червні 2019 року частка таких сімей становила 49,4%, що на 0,6 процентного пункту вище, ніж роком раніше. Вони не можуть собі дозволити такі товари тривалого користування як комп'ютер, холодильник, пральну машину, меблі і т. ін. Доля російських сімей, яким грошей вистачає тільки на їжу і одяг, зростає в поточному році вже два квартали поспіль як в поквартальному, так і в річному вираженні. При цьому частка домогосподарств, які можуть дозволити собі їжу, одяг, товари тривалого споживання, але покупка автомобіля, квартири або дачі викликає для них труднощі, також збільшилася в 2019 році: в першому кварталі - на 1,9 п.п., до 31 , 7%, а в другому - на 2 п.п., до 32,6%.

Перерозподіл відбувається за рахунок скорочення частки найменш забезпечених груп населення та їх переходу в групи з більш високими доходами, запевняють в Росстаті. Так, якщо в першому кварталі 2019 року 15,2% російських сімей повідомили про те, що їхні фінансові можливості дозволяють придбати тільки продукти харчування (проти 16,7% у першому кварталі 2018 року), то в другому кварталі 2019 року частка таких сімей опустилася до 14,1% проти 16,1% рік тому.
За підсумками першого півріччя 2019 року реальні грошові доходи росіян скорочувалися - падіння за січень-червень склало 1,2%. У третьому кварталі показник злетів на 3%, стрибок реальних доходів в липні-вересні вивів показник за підсумками січня-вересня в позитивну зону (приріст на 0,2%). У Росстаті пояснили прискорення темпів зростання реальних доходів росіян підвищенням зарплат росіян як в офіційному, так і в тіньовому секторах.

"Газ і так має бути на 20-25% дешевшим": В Україні відповіли на "привабливу" пропозію Росії

п’ятниця, 15 листопад 2019, 17:28

"Газ з Росії і так має бути на 20-25% дешевшим, ніж газ з Європи, оскільки Газпром при прямих поставках не платить за його транспортування в Європу. Причому, оскільки газ в Європу йде зокрема через Україну, то при прямих поставках в Україну Газпром мен...

Хіти тижня. Навіть експерти шоковані: Аналітики дали прогноз по курсу долара на тиждень

п’ятниця, 15 листопад 2019, 17:00

Протягом тижня курс долара в Україні продовжить зниження. Пов'язано це з тим, що минулого тижня регулятор купив на міжбанківському ринку валюту на 372 млн доларів. Підвищення пропозиції на валютному ринку говорить про подальше зміцнення гривні. Про те,...