Цінова стеля пробита! В Україні подорожчали помідори - якраз до свята

Напередодні новорічних свят в Україні подорожчали помідори. Якщо у листопаді кілограм червоних томатів у середньому коштував 36,72 грн, то груднева ціна складає вже 41,95 грн/кг. Тобто, ціна зросла більш ніж на 5 грн, передають Патріоти України.

Також, за даними сайту "Мінфін", подорожчали і рожеві помідори. Вони зросли в ціні на 25,9 грн – до 78,26 грн/кг (були 52,36 грн/кг).

"Індекс споживчих цін на помідори в грудні 2021 становив 117,31%. Порівняно з попереднім місяцем, середні ціни збільшилися на 17,31%. У листопаді 2021 даний індекс щодо попереднього місяця становив 106,02%", – зазначили аналітики.

Скільки коштують помідори у столичних супермаркетах

Восени ціни на помідори були рекордно низькими Подорожчання томатів стало ще більш відчутним на тлі осіннього рекордного падіння цін на них – тоді їхня вартість впала до 5-річного мінімуму. Ще наприкінці листопада року ціна на червоні салатні томати коливалася на рівні 15-20,5 грн/кг.

Зниженню ціни на томати сприяла низка факторів. Зокрема, йшлось про:

  • пізніший сезон;
  • пропозицію, що перевищувала попит.

Росія "завалила" Україну своїми огірками

А ось ціни на огірки, навпаки, всю осінь зашкалювали. Станом на кінець листопада-початок грудня, вони коштували 48-55 грн/кг. За інформацією аналітиків, до цього призвело обмеження пропозиції.

Разом з тим, виявилося, що основним постачальником парникових огірків в Україну є Російська Федерація. Така ситуація склалася через те, що часто українські фермери стикаються з проблемами вирощування та реалізації своєї продукції. Однією з таких проблем є великі витрати на енергоресурси.

Крім цього, за словами директора Дискусійного економічного клубу Олега Пендзина, українські торгові мережі закуповують російські огірки виключно через власну вигоду. "Торгівельна мережа працює з максимально дешевим продуктом. Понад те, вихід продукту на полицю супермаркету коштує грошей. І не завжди український фермер згоден це оплачувати", – зазначив він.

Готуйтеся до удару по кишені! Київстар підвищить вартість найпопулярніших тарифів з 1 лютого: Що абонентам запропонують взамін

неділя, 29 січень 2023, 12:30

Київстар з 1 лютого підвищить вартість тарифів у двох популярних лінійках - Все разом та Київстар ТБ. Про це абонентів попередили через SMS-повідомлення. При цьому мобільний оператор запропонує альтернативні пакети послуг, які будуть не гіршими за попе...

Світло відключають по всій Україні, енергії не вистачає: Кому без електрики доведеться бути довше за інших

неділя, 29 січень 2023, 11:44

В Україні продовжує зберігатись дефіцит потужності в енергосистемі, викликаний обстрілами Росією енергоінфраструктури країни. У зв'язку з цим у всіх регіонах 29 січня застосовуються відключення електрики - при чому як планові, так і екстрені, передають...