Ціни на газ вбили виробництво: На Дніпропетровщині всупереч обіцянкам влади зупинився провідний хлібозавод регіону

Велике хлібопекарське підприємство у Дніпропетровській області Павлоградський хлібзавод призупинило роботу через надвисокі ціни на газ. Про це повідомив президент Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко, зазначають Патріоти України.

"Вони не змогли купити газ за пільговою ціною, тому зупинилися до лютого місяця", – сказав він.

Під час торгів 17 та 18 січня хлібопекарі змогли придбати за пільговою ціною лише 1,8 млн кубометрів газу з обіцяних 2,6 млн на третю декаду січня. Ще 0,8 млн кубів їм пообіцяли допродати сьогодні,19 січня, розказав Дученко.

"Але о 15 год. на початку торгів з обіцяних 800 тис. кубів було лише орієнтовно 160 тис. Виглядає, що знову газу забракне. І це проблема, бо хто не зміг купити учора, розраховував купити сьогодні. У всіх – критична ситуація. Якщо ще і сьогодні забракне пропозиції від видобувальників газу, то я не виключаю, що завтра у нас з'являться чергові пекарні, які скажуть, що у них немає енергоносія", – застеріг Дученко.

Інші підприємства, яким забракло пільгового газу, змушені будуть піднімати ціни, прогнозує Дученко.

"Хлібзаводи, яким не вистачило газу на торгах, змушені будуть купувати газ за комерційною ціною – орієнтовно за 35-40 тис. грн за 1 тис. куб. м. Для прикладу, 17 січня на торгах пільгова ціна газу в середньому склала 11,6 тис. грн, 18 січня – орієнтовно 14 тис. грн. Наразі більшість пекарів матимуть збитки. Без перегляду ціни на хліб вони не виживуть і вже в березні не зможуть закупити енергоносії", – описав загрози для ринку президент ВАП.

Він додав, що зараз в багатьох хлібопекарів відсутні обігові кошти. Тому купити сировину та енергоносії за комерційною ціною, ще й виплатити працівникам зарплату, вони не зможуть.

"Доведеться піднімати ціни, щоб якось виходити з ситуації. Якщо під час торгів цього тижня забракне пропозиції газу за пільговою ціною на лютий, то мені важко сказати, що буде наступного місяця з тими підприємствами, які не матимуть коштів для купівлі газу за комерційною.

На лютий Кабмін обіцяє надати 80 млн кубів газу для виробників соціально значущих продуктів. Зараз ще збирають заявки від підприємств і побачать, яка реальна потреба, бо загальний список формували на основі загальної статистики, туди попали підприємства з Криму та окупованих територій. Тому кінцева цифра необхідного газу буде меншою. Хлібопекарям, які прозоро працюють, звітують, платять податки, необхідно на місяць 10 млн кубів. Розраховуємо, що цей обсяг нам нададуть, інакше виникнуть труднощі", – сказав Дученко.


Джерело: Gazeta.ua

"Проводили транзакції від імені компаній з КНДР": США ввели нові санкції проти російських банків

п’ятниця, 27 травень 2022, 20:35

США ввели нові санкції проти двох російських банків. Про це йдеться в заяві Міністерства фінансів США, передають Патріоти України. Санкції були введені проти російських банків "Дальневосточный банк" та "Спутник". За оцінками Вашингтона, ці банки "прово...

Росіяни вивозять з України десятки тисяч тонн зерна та овочів: За якими схемами та хто їм допомагає

п’ятниця, 27 травень 2022, 18:56

Російські окупанти вивозять із Херсонської області десятки тисяч тонн зернових та овочів до Криму. Причому йдеться не лише про вкрадену продукцію, а й про ту, яку продають українські аграрії "по зв'язках". Про це під час брифінгу розповів голова Херсон...