Серед молочних продуктів найбільше подорожчання і дефіцит очікується щодо вершкового масла. Воно може зрости в ціні на 20-25% порівняно з літніми показниками, передають Патріоти України.
Як зазначив в коментарі УНІАН аналітик молочних ринків Максим Фастєєв, на вартість молочки впливає динаміка закупівельних цін сирого молока, що, в свою чергу, залежить від балансу попиту та пропозиції.
"Так, серпнева спека негативно вплинула на показники виробництва сирого молока. Тепловий удар нашкодив коровам, наслідком чого стало падіння продуктивності тварин тривалістю в декілька місяців. З іншої сторони, попит на молочну продукцію останні місяці зростав – бум внутрішнього туризму та нова хвиля повернення українців з-за кордону перед початком навчального періоду продукували активні продажі сирів та свіжої категорії в HoReCa та рітейлі", – пояснює експерт.
Крім того, за словами Фастєєва, багато роздрібних мереж у вересні продавали молочку зі знижкою, що також спровокувало підвищений попит на сире молоко, закупівельні ціни на яке з серпня по жовтень підвищились на понад 15%.
"Цей стрибок буде повільно перекладатись "на плечі" споживача, тому вже зараз фіксуємо декілька етапів підняття прайсів на молочку на полиці. З урахуванням завершення масового акційного періоду, зміна кінцевих цін буде ще відчутніша. Але найбільший дефіцит та зростання очікується по вершковому маслу, яке може подорожчати в рітейлі на 20-25% порівняно з літніми показниками", - наголосив аналітик.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...