Новорічний стіл цьогоріч обійдеться в Україні у середньому 2476 грн, а в Польщі - 2422 грн. Практично всі продукти харчування в Польщі виявилися дешевшими, ніж в Україні. Натомість алкоголь у сусідній країні - суттєво дорожчий, передають Патріоти України.
У порівнянні враховано ціни на продукти для приготування традиційного меню: салати "Олів'є" та "Оселедець під шубою", бутерброди з ікрою та шпротами, м'ясні страви, овочі, фрукти та ігристе вино. Про це OBOZREVATEL повідомили в аналітичному центрі агентства з працевлаштування Gremi Personal.
Так, щоб приготувати "Олів'є" у Польщі, українці витратять 260 грн, а в Україні доведеться заплатити 440 грн. "Оселедець під шубою" коштуватиме в Україні 174 грн, ту ж страву в Польщі можна приготувати за 308 грн.
За кілограм свинини та кілограм курятини в Україні заплатять 308 грн, а в Польщі – 370 грн. Нарізка на цей новий рік коштуватиме в Україні 500 грн: проаналізували ціни на 300 грамів буженини, копченої ковбаси, сиру та оливок, а в Польщі – 465 грн.
Приблизно 445 грн коштуватимуть бутерброди зі шпротами та ікрою в Україні та 465 грн у Польщі. За пів кілограма помідорів та огірків в Україні заплатять 139 грн, а в Польщі – 84 грн. За кілограм мандаринів та бананів в Україні віддадуть близько 130 грн, у Польщі – 126 грн.
Вартість пляшки популярної солодкої води в Україні – 40 грн, а в Польщі – 50 грн. Мінімальна ціна за пляшку звичайного ігристого та пляшку горілки в Україні 300 грн, а в Польщі – 420 грн.
Українці з Польщі надсилають продукти додому
"50% працевлаштованих українців кажуть, що відправляють продуктові посилки своїм сім'ям в Україну на свята", – розповіла директорка Gremi Personal Ганна Джоболда.
При цьому в минулі роки не було такої кількості продуктових передач в Україну. Незважаючи на те, що ціни на продукти в Польщі також сильно зросли, рівень зарплат дозволяє не зазнавати економічних труднощів та підтримувати своїх родичів.
Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...