
Росія скорочує постачання нафти до Євросоюзу слідом за експортом газу, обсяги якого впали на 40% у перші тижні 2022 року, повідомляють Патріоти України.
Обсяги морського експорту знизяться на 14%, або майже 1 млн тонн відносно січня, незважаючи на заплановане зростання видобутку (+100 тисяч барелів на день у рамках угоди ОПЕК+). У порту Усть-Луги заплановано скорочення поставок на 21%, до 1,9 млн. тонн, з яких 1,6 млн. тонн припадає на нафту російських компаній (-16%).
Експорт із Приморська, згідно з графіком, зменшиться на 19%, до 3 млн тонн. Скорочення нафтових потоків з портів вдарить насамперед по західноєвропейських країнах, які залишаються найбільшим ринком збуту для російських нафтовиків: сумарно Німеччина, Нідерланди, Фінляндія і Прибалтика споживають кожен третій барель, що йде на експорт.
При цьому для півдня Європи експорт навіть трохи зросте: з Новоросійська танкери мають вивезти 1,6 млн. тонн (+13%). Втім, експорт безпосередньо російських нафтових компаній з Новоросійська становитиме лише 0,82 млн. тонн (+21%). А його зростання — на 0,14 млн. тонн — не компенсує провал у балтійських портах, який становитиме майже 1 млн. тонн.
Ринок нафти вже перебуває в дефіциті (попит вище видобутку), а крім того, коливається у зв'язку з геополітичним ризиком майбутніх поставок з Росії, вказує аналітик ING Уоррен Паттерсон: через це сорт Urals замість традиційної знижки торгується з премією до Brent, яка досягла 1,2 долара за барель.
За даними Argus, у середу ціна Urals досягала 91,25 долара на північному заході Європи і 92,38 долара - у Середземномор'ї. Обидва значення – рекордні з жовтня 2014 року.
Скорочення російських нафтових поставок, втім, тьмяніє порівняно з падінням експорту газу, яке з настанням зими набуло обвального характеру. Незважаючи на пік опалювального сезону, за першу половину січня «Газпром» експортував на зовнішні ринки лише 5,4 млрд. кубометрів — на 41% менше, ніж у той же період роком раніше.
Постачання до Євросоюзу впали на третину відносно жовтня та 43% порівняно з минулим літом, оцінює Saxo Bank. Російський газ Європа замінює зрідженим, імпорт якого досяг 2-річного максимуму (300 млн. кубометрів на добу) і майже в 6 разів перевищив постачання «Газпрому».
Хоча торгівельна війна з КНР, котру розпочав Трамп, наразі для її ініціатора проходить не дуже, все таки певні здобутки таки є. Apple Inc. планує перенести в Індію виробництво всіх iPhone для ринку США вже наступного року на тлі розпочатої Вашингтоном ...
Шахраї, щоб заволодіти грошима громадян або отримати доступ до їхніх персональних даних, використовують різні «чутливі теми» для людей, в тому числі й тему війни, передають Патріоти України. Зокрема, власникам карток «ПриватБанку» аферисти повідомляють...