Цьогоріч ситуація безпрецедентна: Поляки обурені через яблука з України

Україна та Польща завжди конкурували за експорт яблук до інших країн Європи. Старт сезону продажу яблук не став виключенням, а лише підтвердив запеклу боротьбу за покупця. Так, ціни на промислове яблуко в Польщі зростають практично щодня і продовжують бити рекорди. Оскільки різке пожвавлення попиту на яблучний концентрат у світі збіглося зі зниженням врожаю яблука в ЄС, польські переробники промислового яблука змушені постійно підвищувати ціни. Водночас Україна пропонує менші ціни. Про це пише EastFruit, передають Патріоти України.

Цього тижня ціни вже зросли більш ніж на 5% порівняно з кінцем минулого й наразі становлять в середньому $0,17 за кілограм. При цьому за яблуко для соків прямого віджиму окремих сортів можна отримати навіть 0,19 $/кг. Для порівняння, за яблуко для свіжого ринку такого популярного сорту як Гала платять лише 0,36$/кг.

Цікаво зазначити, що польські садівники все одно знаходять приводи для невдоволення цінами. Зокрема, вони регулярно звинувачують переробників у закупівлі яблука для переробки в Україні, де ціни насправді значно нижчі. Наразі переробники в Україні платять за промислове яблуко близько 4,4-5,0 грн/кг, що відповідає $0,12-0,14 за кілограм.

«Зазвичай яблуко для свіжого ринку оптом продається щонайменше вп’ятеро, а в окремі роки навіть у 10 разів дорожче, ніж яблуко для переробки. Однак цьогоріч ситуація безпрецедентна, оскільки різниця становить лише близько 100%», – каже економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Також польські садівники регулярно нарікають на те, що ціни на яблуко для переробки в сусідній Німеччині значно вищі, ніж у Польщі. Однак реальна ситуація така, що цьогоріч ціни й на свіжому ринку, і на ринку яблука для переробки є суттєво вищими, ніж у попередні роки. Тож садівники, ймовірно, зможуть дуже непогано заробити.

Будуть сюрпризи? У НБУ визначились, яким хочуть бачити курс долара

середа, 22 січень 2025, 17:30

У Нацбанку мають намір працювати над тим, щоб різниця між готівковим та офіційним курсом долара не перевищувала 3%. Головне ж завдання регулятор бачить собі у забезпеченні стійкості гривні. Про це йдеться у Стратегії НБУ. За нею, рух до поступового осл...

Deja vu

середа, 22 січень 2025, 16:27

Що було. Три роки тому в ці дні весь світ гадав, скільки годин протримається Україна. А Зеленський, Єрмак і офіс-менеджери переймалися тим, як «посадити Порошенка». Бо дуже кортіло. . А якщо самогубців, які підписалися б під очевидно незаконним рішення...