Цибулю продаватимуть по 100 грн! Українців попередили про рекордне подорожчання овочу

В Україні виник дефіцит цибулі, тому її вартість зросла майже вдвічі. Це пов'язано з окупацією південних територій країни. Стало відомо, що нинішні рекордні ціни на овоч далеко не межа, передають Патріоти України.

Незабаром цибуля подорожчає до 100 гривень за кілограм.Ціни на цибулю в Україні злетіли у лютому та на початку березня. Вартість кілограма зараз сягає 60 гривень. У деяких торгових точках овочі продають вже по 70 гривень, хоча ще в січні вона була доступна по 30 гривень.

Причини рекордного подорожчання цибулі

Експерт Світового банку з розвитку плодоовочівництва Оксана Руженкова повідомила, що подорожчання спровоковане суттєвим дефіцитом на ринку. Цибулю традиційно збирали у Херсонській, Одеській та Миколаївській областях. Після початку повномасштабної війни регіони частково опинилися в окупації, і навіть після неї не зможуть скоро відновити свої потужності через обстріли та заміновані території.

За словами експерта, українську цибулю продавали до січня 2023 року, а після того, як запаси закінчилися, на ринку з'явилася імпортна продукція за вищими цінами. Економіст Олег Пендзин спрогнозував подальшу ситуацію.

"Зростання буде до червня, коли почне надходити суха українська цибуля. Але до цього часу ми зможемо побачити цибулю і по 100 гривень за кілограм", - цитує аналітика 24 канал.

Ціни на цибулю у супермаркетах

За даними Мінфіну на 23 березня, кілограм цибулі в середньому коштує зараз 55,17 грн. У лютому вартість овочів була нижчою – 45,64 грн/кг. На даний момент мінімальну ціну на цибулю зафіксовано в супермаркетах торгової мережі Новус – по 39,99 грн/кг

Частина пенсіонерів в Україні може отримати одразу шість пенсій: Що треба знати

четвер, 8 червень 2023, 6:50

В Україні ті пенсіонери, які ухвалили рішення надовго виїхати з території країни, мають право на одноразову виплату у розмірі шести пенсій. Для цього потрібно написати заяву та звернутися до відділення Пенсійного фонду.Про це йдеться у роз'ясненні ПФУ ...

"Ми не встановлюємо правила": Зеленський розповів, чому МВФ не подобається ідея зниження податків

середа, 7 червень 2023, 16:26

Поки в Україні йде війна введення податкової реформи для зниження податкового тиску неможливо. Таку заяву під час прес-конференції зробив президент України Володимир Зеленський, зазначивши при цьому, що саму ідею реформи, при якій податок на додану вар...