В Україні через відключення світла різко зріс попит на генератори. Однак покупці часто вибирають обладнання неправильно - вони приймають цифрові позначення на корпусі за потужність, що видається. Але реальну потужність слід рахувати за формулою, передають Патріоти України.
Про це розповів інженер-наладчик електроприладів Ігор Клінов в ефірі "Радіо НВ". "Часто на генераторах написано: 3000, 5000, 7000. І деякі продавці заявляють, що це кіловати. Насправді це обман. Є вольт-амперна характеристика генераторів – це означає, що корисної енергії він може видати менше", – розповів Клінов.
Щоб дізнатися реальну кількість кіловат, що видаються, необхідно помножити числове значення на корпусі генератора на коефіцієнт 0,7. Наприклад, на пристрої є цифра 7000. Після множення її на 0,7 виходять реальна потужність 5 кВт.
А генератор на якому вказані 3000 насправді видає лише два кіловати. Через це українці часто обманюються і потім перевантажують генератори через незнання їхньої реальної потужності.
Крім того, кожен генератор має два режими – номінальний і максимальний (на 10-15% вище номінальної потужності). Максимальний пристрій витримує лише кілька хвилин. Витрата палива у генератора теж змінюється залежно від навантаження. Залежність пряма – що більше навантаження, то більше витрачається бензину чи дизеля.
В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...