В Україні через відключення світла різко зріс попит на генератори. Однак покупці часто вибирають обладнання неправильно - вони приймають цифрові позначення на корпусі за потужність, що видається. Але реальну потужність слід рахувати за формулою, передають Патріоти України.
Про це розповів інженер-наладчик електроприладів Ігор Клінов в ефірі "Радіо НВ". "Часто на генераторах написано: 3000, 5000, 7000. І деякі продавці заявляють, що це кіловати. Насправді це обман. Є вольт-амперна характеристика генераторів – це означає, що корисної енергії він може видати менше", – розповів Клінов.
Щоб дізнатися реальну кількість кіловат, що видаються, необхідно помножити числове значення на корпусі генератора на коефіцієнт 0,7. Наприклад, на пристрої є цифра 7000. Після множення її на 0,7 виходять реальна потужність 5 кВт.
А генератор на якому вказані 3000 насправді видає лише два кіловати. Через це українці часто обманюються і потім перевантажують генератори через незнання їхньої реальної потужності.
Крім того, кожен генератор має два режими – номінальний і максимальний (на 10-15% вище номінальної потужності). Максимальний пристрій витримує лише кілька хвилин. Витрата палива у генератора теж змінюється залежно від навантаження. Залежність пряма – що більше навантаження, то більше витрачається бензину чи дизеля.
2025 року в Україні підвищення пенсій торкнеться лише тих, хто досяг встановленого вікового порогу. Йдеться про доплати за вік, на які може претендувати більшість пенсіонерів. Граничний розмір такої надбавки становить 570 гривень. Про це пише видання O...
Мінімальна пенсія в Україні має бути 4 тис. грн, середня – в межах 12-13 тис. грн, але останню ми не можемо собі дозволити. Про це в інтерв'ю "Новини.LIVE" 4 липня сказав голова комітету Верховної Ради України з фінансів, податкової та митної політики,...