"Циклон" нашої надії: Через три роки українські ракети знову можуть почати літати на орбіту зі свого космодрому

Йдеться про польоти РН "Циклон-4М" з новозбудованого космодрому в Канаді

Очільник Державної космічної агенції України Володимир Тафтай повідомив, що новий канадський космодром під українські ракети-носії може почати працювати у 2024 році, зазначають Патріоти України.

"Якщо нашим колегам з Maritime Launch Services вдасться все те, що вони запланували, в тому числі якщо їм вчасно надійдуть усі кошти, то вже за 3 роки вони зможуть перейти до польотних випробувань. І MLS, і КБ "Південне", і ДП "Південмаш" зорієнтовані на досягнення результату у максимально стислі терміни", - повідомив він в інтерв’ю виданню "Укрінформ".

Голова ДКАУ Володимир Тафтай
За його словами, вітчизняний ракетоносій "Циклон-4М" буде створений не з нуля, а на основі робочих перевірених технологій.

"Більшість компонентів цієї ракети вже мають льотну історію або повний цикл випробувань. Саме завдяки цьому космодром може розпочати роботу так швидко. Створення нового ракетоносія зайняло б значно більше часу", - відзначив голова ДКАУ.

На розвиток космічної галузі до 2025 року Україна планує витратити майже 40 мільярдів гривень, із яких 30 мільярдів гривень - саме на проекти по ракетам-носіям
На розвиток космічної галузі до 2025 року Україна планує витратити майже 40 мільярдів гривень, із яких 30 мільярдів гривень - саме на проекти по ракетам-носіям

Володимир Тафтай висловив переконаність у перспективності та конкурентоздатності роботи нового космодрому з українськими ракетами й зазначив, що вже є перший потенційний клієнт.

Церемонія підписання контракту на будівництво космодрому в Канаді 19 листопада 2021 року
"Готовність української сторони – 100%. Наскільки я розумію, наші канадські партнери також повністю готові до того, аби приступити до фактичного будівництва комплексу. Під час церемонії у Галіфаксі навіть було оприлюднено інформацію про першого замовника пускових послуг майбутнього космодрому – компанію Nanoracks", - повідомив він.
Візуалізація комерційного космодрому для пусків "Циклон-4М"
Нагадаємо, 19 листопада 2021 року у канадському місті Галіфакс відбулася церемонія закладення "першого каменя" нового космодрому під пуски української двоступеневої ракети-носія середнього класу "Циклон-4М". Ця РН здатна виводити на орбіту від 3350 кг (на сонячну-синхронну геоцентричну орбіту) до 5000 кг (на низьку навколоземну орбіту) корисного навантаження.
Склад ракети-носія "Циклон-4М" від КБ "Півленне"
Варто також відзначити, що відновлення серійного створення космічних ракет в Україні є надважливим для подальшого розвитку нашої країни. Мова йде не лише про опанування нових сучасних технологій, а й про вклад в економіку. Адже кожна побудована ракета-носій має вартість в кілька десятків мільйонів доларів та дає робочі місця для тисяч висококваліфікованих працівників.

"Враховуючи скільки трубопроводів вже існує": Найбільший енергоконцерн Німеччини заявив про непотрібність "Північного потоку-2"

середа, 26 січень 2022, 23:00

Газопровід «Північний потік-2», що коштував 10 млрд євро і побудований всупереч американським санкціям, можливо, не потрібний. Про це заявив у середу Маркус Креббер, голова німецького концерну RWE — найбільшого у ФРН постачальника електроенергії, перед...

Коли дійдемо до 30 грн за долар? Нацбанк продовжив стрімко послаблювати вітчизняну валюту

середа, 26 січень 2022, 20:21

Національний банк послабив офіційний курс гривні до долара на 13 копійок, встановивши його на 27 січня на рівні 28,80 гривні. Офіційний курс гривні до євро встановився на рівні 32,48 грн (на 26 січня – 32,30 гривні), зазначають Патріоти України.