Як вказали представники оборонного відомства Туреччини, завдяки "зерновій угоді" за рік у бідні країни було відвантажено приблизно 33 млн тонн українського зерна.
За їхніми словами, жодної іншої роботи, окрім зусиль щодо відновлення "зернового коридору", Анкара не веде.
Водночас "інші країни працюють над альтернативними маршрутами і шляхами", наголосили джерела в міноборони Туреччини.
Вони додали, що Анкара "уважно спостерігає за цим".
"Проблема полягає в тому, як торговельні судна можуть безпечно дістатися турецьких проток в умовах цього конфлікту. Проблем із проходом суден через турецькі протоки немає", – резюмували в міноборони Туреччини.
ЗМІ повідомляли 15 серпня, що США після виходу країни-агресора РФ із "зернової угоди" ведуть переговори з Туреччиною, Україною і її сусідами – Молдовою й Румунією – про розширення альтернативних маршрутів експорту українського зерна.
Зазначають, що план, який підтримали США, передбачає збільшення можливостей для України експортувати 4 млн тонн зерна на місяць через Дунай до жовтня.
Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...