Туреччина збирається відновити "зернову угоду", над альтернативними шляхами працюють й інші країни, - ЗМІ

Туреччина докладає зусиль для поновлення Чорноморської зернової ініціативи. Про це 17 серпня повідомили джерела в міністерстві національної оборони Туреччини, їх цитують "Анадолу".

Як вказали представники оборонного відомства Туреччини, завдяки "зерновій угоді" за рік у бідні країни було відвантажено приблизно 33 млн тонн українського зерна.

За їхніми словами, жодної іншої роботи, окрім зусиль щодо відновлення "зернового коридору", Анкара не веде.

Водночас "інші країни працюють над альтернативними маршрутами і шляхами", наголосили джерела в міноборони Туреччини.

Вони додали, що Анкара "уважно спостерігає за цим".

"Проблема полягає в тому, як торговельні судна можуть безпечно дістатися турецьких проток в умовах цього конфлікту. Проблем із проходом суден через турецькі протоки немає", – резюмували в міноборони Туреччини.

ЗМІ повідомляли 15 серпня, що США після виходу країни-агресора РФ із "зернової угоди" ведуть переговори з Туреччиною, Україною і її сусідами – Молдовою й Румунією – про розширення альтернативних маршрутів експорту українського зерна.

Зазначають, що план, який підтримали США, передбачає збільшення можливостей для України експортувати 4 млн тонн зерна на місяць через Дунай до жовтня.

Бережіться! Українці залишаються без квартир: Як працюють нові схеми "чорних" кредиторів

субота, 24 лютий 2024, 10:38

Українці часто залишаються без житла через кредити. Так, низка компаній дають кошти в борг під заставу нерухомості. До прикладу, одна з компаній пропонує кредит під заставу квартири від 18% річних у гривні, однак це мінімальна ставка. За вимогою Нацбан...

Стандарт "Євро-5" показав, хто є хто: Названо АЗС в Україна з найгіршим пальним

субота, 24 лютий 2024, 8:15

В Україні відбулась серія перевірок палива на АЗС. Цьому передувало повернення урядом нормативу «Євро 5». . Після цієї події низькосортне паливо не можна реалізовувати на українському ринку. До цього моменту дозволено було продавати навіть «Євро 3», а...