В Україні запустять виробництво японських пікапів за технологією великовузлового складання. Наразі мова йде про збірку як мінімум кількох тисяч авто на рік, повідомив, заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України.
Урядовець нагадав, що наприкінці 2024 року року в Японії була укладена відповідна угода про організацію виробництва в Україні. Вона передбачає довгострокову співпрацю японського і кількох українських виробників, які в перспективі планують перейти до дрібновузлового виробництва.
«Зараз питання йде як мінімум про кілька тисяч авто на рік. Це круповузлова збірка. За нашими підрахунками, це призведе до зменшення вартості самих пікапів», – зазначив представник Мінекономіки під час презентації огляду економіки України у 2024 році від Центру економічної стратегії.
За його словами, міністерство загалом бачить певні позитивні зміни у секторі виробництва колісної техніки в Україні. «Я вже говорив про виробників шкільних автобусів, але вони працюють на забезпечення всіх потреб. Тобто, у нас є різні українські автобуси», – каже чиновник.
Також, як зазначив Телюпа, позитивний вплив на сферу машинобудування має вимога з локалізації виробництва в Україні. «Це ті самі трали для важкої техніки, екскаватори. Це українське виробництво. Є позитивні зміни. Крім того, ми постійно працюємо безпосередньо з виробниками, щоб вони нарощувати виробництво», – резюмував він.
Ціни на нафту марки Brent впали більш ніж на 1% до найнижчого рівня за майже чотири місяці. Вартість чорного золота продовжує падати на тлі того, що все більше нафтових танкерів готуються вийти з Ормузької протоки, передають Патріоти України з посиланн...
Московський нафтопереробний завод Газпром нефти, який двічі потрапив під удари безпілотників у червні, не зможе відновити роботу найближчим часом. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела, знайомі з планами підприємства, передають Патріоти...