Тисячі автівок на рік: У Мінекономіки розкрили подробиці угоди щодо випуску японських пікапів в Україні

Локалізація виробництва суттєво знизить вартість автівок для покупців

В Україні запустять виробництво японських пікапів за технологією великовузлового складання. Наразі мова йде про збірку як мінімум кількох тисяч авто на рік, повідомив, заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України.

Урядовець нагадав, що наприкінці 2024 року року в Японії була укладена відповідна угода про організацію виробництва в Україні. Вона передбачає довгострокову співпрацю японського і кількох українських виробників, які в перспективі планують перейти до дрібновузлового виробництва.

Проєкт збирання пікапів в Україні передбачає і подальшу локалізацію виробництва

«Зараз питання йде як мінімум про кілька тисяч авто на рік. Це круповузлова збірка. За нашими підрахунками, це призведе до зменшення вартості самих пікапів», – зазначив представник Мінекономіки під час презентації огляду економіки України у 2024 році від Центру економічної стратегії.

За його словами, міністерство загалом бачить певні позитивні зміни у секторі виробництва колісної техніки в Україні. «Я вже говорив про виробників шкільних автобусів, але вони працюють на забезпечення всіх потреб. Тобто, у нас є різні українські автобуси», – каже чиновник.

Також, як зазначив Телюпа, позитивний вплив на сферу машинобудування має вимога з локалізації виробництва в Україні. «Це ті самі трали для важкої техніки, екскаватори. Це українське виробництво. Є позитивні зміни. Крім того, ми постійно працюємо безпосередньо з виробниками, щоб вони нарощувати виробництво», – резюмував він.

Пік пройдено? - Нацбанк почав знижувати курси долара і євро

вівторок, 23 червень 2026, 22:18

Національний банк України зміцнив курс гривні відносно долара і євро. Про це свідчать дані на сайті регулятора у вівторок, 23 червня, передають Патріоти України. Так, офіційний курс долара у вівторок становитиме 44,8819 гривень (-0,0274). У свою чергу ...

Графіки повернуться? В Україні фіксують дефіцит електроенергії через спеку

вівторок, 23 червень 2026, 22:14

В Україні вже фіксуються перші ознаки так званого “сезону літніх відключень” електроенергії. У низці районів Києва 22 червня відбулися аварійні знеструмлення, що знову актуалізувало питання стабільності енергосистеми в умовах спеки, передають Патріоти ...