Тиснява на орбіті Землі: Супутники Ілона Маска Starlink ледь не знесли космічну станцією Китаю

Космічній станції Китаю довелося змінити траєкторію, шоб уникнути зіткнення із супутниками системи Starlink від компанії SpaceX Ілона Маска. Пекін направив скаргу щодо цього до Управління Організації Обʼєднаних Націй із питань космічного простору, повідомляють Патріоти України з посиланням на ВВС. Зараз вона на стадії розгляду.

"Космічна станція щонайменше двічі була близька до зіткнення із супутниками Starlink. Інциденти сталися 1 липня та 21 жовтня. З міркувань безпеки космічна станція запровадила превентивний контроль запобігання зіткненням", - ідеться в заяві Китаю.

SpaceX вже запустила майже 1,9 тис. супутників у мережі Starlink. Учені вже неодноразово висловлювали занепокоєння щодо ризиків зіткнень у космосі й закликали світові уряди поділитися інформацією про приблизно 30 тис. супутників і космічного сміття, які обертаються навколо Землі.


Українці масово скаржаться на блокування рахунків: Як вчинити боржнику, щоб не залишитись без грошей

неділя, 28 травень 2023, 9:42

Українцям почали масово блокувати рахунки за борги. Багато громадян, які заборгували за кредитами, за комунальними платежами або не сплатили штрафу, після блокування рахунків опинились абсолютно без грошей. Люди скаржаться, що їм немає на що жити, пере...

Дива не буде: Уряд оприлюднив ймовірну мінімальну зарплату на 2024 рік, яка на 20% нижча за прожитковий мінімум

неділя, 28 травень 2023, 9:30

В уряді обговорили спільно з профспілками ймовірний розмір мінімалки на 2024 рік. Профспілки вважають, що запропонована чиновниками мінімальна зарплата на 2024 рік не відповідає реальному рівню очікуваної вартості життя, передають Патріоти України. Нат...