"У 2022 році про це взагалі ніхто не думав": Експерт оцінив, чи справді зима 2024 стане найтяжчою для українців

Попри подекуди панічні прогнози щодо відключень електроенергії під час прийдешньої зими, вона навряд чи пройде важче, аніж перша зима після початку повномасштабної агресії Росії проти України. Оскільки тепер енергетичні об'єкти кращі захищені, енергетики підготовлені до наслідків атак, а українці мають альтернативні джерела енергії. Про це у новому випуску OBOZ.TALK заявив експерт з питань енергетики Геннадій Рябцев. Він зазначив, що майже за 3 роки великої війни Сили оборони України стали більш підготованими до дій РФ, передають Патріоти України.

"Попередня зима була легкою? А що, зима 2022–2023 років, коли вперше Росія масово атакувала енергетику України, була легкою? Ні, на мій погляд, найгіршою була зима 2022–2023 років", – заявив Рябцев.

Він пояснив, що тоді у Службі безпеки України ще не думали, що об'єкти енергетики стануть об'єктами ударів російських військових. Крім того, українські енергетики не знали, як протидіяти наслідкам таких атак.

"Зараз, на мій погляд, щільність протиповітряної та протиракетної оборони на порядок, якщо не більше, вища, аніж вона була восени 2022 року. Фізичний захист об'єктів енергетичної інфраструктури набагато сильніший, аніж був. Цей захист в принципі є. У 2022 році про це взагалі ніхто не думав", – наголошує експерт. Водночас звичайні громадяни вже мають досвід протидії відключенням електроенергії через російські обстріли. Тепер вони та територіальні громади набагато краще підготовлені – багато хто має резервні джерела живлення і знає, як потрібно діяти.

Реалії "недонаддержави": Паливо різко подорожчало в Криму та низці регіонів РФ - ціни б'ють рекорди

субота, 27 червень 2026, 5:50

За останній тиждень найстрімкіше зростання цін на пальне в Росії та на тимчасово окупованих територіях України зафіксували в Криму, Дагестані, Чечні та Івановській області. Таких висновків дійшли журналісти видання «Вёрстка», проаналізувавши дані серві...

Коли "связан одной веревочкой" з недоімперією з її негараздами: Киргизстан слідом за Росією накрив дефіцит бензину

п’ятниця, 26 червень 2026, 23:03

Киргизстан зіткнувся з дефіцитом бензину марок Аі-95 та Аі-98 через обмеження постачання з Росії та сезонного зростання попиту, передають Патріоти України з посиланням на The Moscow Times. Голова Асоціації нафтотрейдерів Канатбек Ешатов зазначив, що не...