"У 2022 році про це взагалі ніхто не думав": Експерт оцінив, чи справді зима 2024 стане найтяжчою для українців

Попри подекуди панічні прогнози щодо відключень електроенергії під час прийдешньої зими, вона навряд чи пройде важче, аніж перша зима після початку повномасштабної агресії Росії проти України. Оскільки тепер енергетичні об'єкти кращі захищені, енергетики підготовлені до наслідків атак, а українці мають альтернативні джерела енергії. Про це у новому випуску OBOZ.TALK заявив експерт з питань енергетики Геннадій Рябцев. Він зазначив, що майже за 3 роки великої війни Сили оборони України стали більш підготованими до дій РФ, передають Патріоти України.

"Попередня зима була легкою? А що, зима 2022–2023 років, коли вперше Росія масово атакувала енергетику України, була легкою? Ні, на мій погляд, найгіршою була зима 2022–2023 років", – заявив Рябцев.

Він пояснив, що тоді у Службі безпеки України ще не думали, що об'єкти енергетики стануть об'єктами ударів російських військових. Крім того, українські енергетики не знали, як протидіяти наслідкам таких атак.

"Зараз, на мій погляд, щільність протиповітряної та протиракетної оборони на порядок, якщо не більше, вища, аніж вона була восени 2022 року. Фізичний захист об'єктів енергетичної інфраструктури набагато сильніший, аніж був. Цей захист в принципі є. У 2022 році про це взагалі ніхто не думав", – наголошує експерт. Водночас звичайні громадяни вже мають досвід протидії відключенням електроенергії через російські обстріли. Тепер вони та територіальні громади набагато краще підготовлені – багато хто має резервні джерела живлення і знає, як потрібно діяти.

Чи справді скасують виплати людям з інвалідністю: У Мінсоцполітики розставили крапки над "і"

середа, 22 січень 2025, 22:55

Виплати українцям із другою та третьою групою інвалідності не скасують. Інформація про скасування не відповідає дійсності. Про це повідомило Міністерство соціальної політики, передають Патріоти України. У відомстві наголосили, що зберігаються усі випла...

Будуть сюрпризи? У НБУ визначились, яким хочуть бачити курс долара

середа, 22 січень 2025, 17:30

У Нацбанку мають намір працювати над тим, щоб різниця між готівковим та офіційним курсом долара не перевищувала 3%. Головне ж завдання регулятор бачить собі у забезпеченні стійкості гривні. Про це йдеться у Стратегії НБУ. За нею, рух до поступового осл...