У 2023 році тарифи на комуналку будуть захищені мораторієм, але не всі: Які ціни можуть вирости

В Україні встановлено мораторій щодо підвищення тарифів на комуналку до завершення воєнного стану та ще на деякий час після цього, передають Патріоти України.

Проте заборона щодо підвищення поширюється лише на деякі тарифи. Решта цін може зрости. Причому не виключено, що тарифи на комуналку стануть вищими вже найближчими місяцями.

Тарифи на холодну воду

Тарифи на холодну воду мали зрости ще з 1 січня. Причому у 2023 році їх мали підвищувати в два етапи. Спочатку – з 1 січня, в згодом – з 1 липня 2023. Але в передостанній день 2022 року НРЕКП скасувала власне рішення щодо підвищення вартості холодної води з 1 січня, направивши його на доопрацювання. Таким чином, наразі тарифи на воду залишились незмінними, і, очевидно, вони зростуть трохи згодом.

Тарифи на газ

Тариф на газ для підприємств теплової комунальної енергетики залишиться незмінним, принаймні, по 31 травня 2023 року. Він становитиме 7,4 грн за кубометр. Це дозволить не підвищувати тарифи на гарячу воду і тепло.

Водночас не виключено, що тарифи на газ для побутових споживачів зміняться вже по звершенню опалювального сезону. Принаймні, у владі дедалі частіше чути голоси, що тарифи для населення слід підвищувати, тому що вони невиправдано низькі.

Тарифи на гарячу оду і тепло

Ці тарифи захищені мораторієм. Отже вони мають залишатися незмінними.

Тарифи на електроенергію

Вартість електроенергії для бізнесу вже стала вищою. Водночас, тарифи для населення поки що залишаються незмінними і будуть такими, щонайменше, до 31 березня 2023. Проте згодом вони можуть зрости. Адже для відновлення зруйнованої енергосистеми потрібні колосальні кошти, і взяти їх ніде, окрім підвищення вартості послуг для населення. І не виключено, що всеукраїнська заміна лампочок розжарювання на енергозберігаючі – одна з ланок, які передуватимуть підвищенню тарифів на електроенергію для населення

"Ми не встановлюємо правила": Зеленський про те, чому МВФ не подобається ідея зниження податків

середа, 7 червень 2023, 16:26

Поки в Україні йде війна введення податкової реформи для зниження податкового тиску неможливо. Таку заяву під час прес-конференції зробив президент України Володимир Зеленський, зазначивши при цьому, що саму ідею реформи, при якій податок на додану вар...

В Україні планують збудувати нову Каховську ГЕС: Де та коли розпочнуть роботи

середа, 7 червень 2023, 11:24

Російські терористи вчинили найбільшу техногенну катастрофу 21 століття, підірвавши Каховську ГЕС 6 червня. Україна неодмінно відбудує станцію, передають Патріоти України. На цьому наголосив генеральний директор "Укргідроенерго" Ігор Сирота. Найбільше ...