У бюджеті України немає коштів на пенсії та зарплати: Де сподіваються взяти гроші

Де візьмуть гроші на пенсії та зарплати українцям наступного року? Дефіцит бюджету-2023 буде покритий на 95% із зовнішніх джерел. Україні доведеться брати гроші в борг, проте рівень боргів у нас і так уже критичний, Тому уряд сподівається, що хоча б частина допомоги буде безповоротною. Про це розповів в інтерв'ю "Укрінформу" голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової і митної політики Данило Гетьманцев, передають Патріоти України.

Для покриття дефіциту бюджету-2023 Україні доведеться позичити із зовнішніх джерел ще 38 мільярдів доларів. "Передусім, розраховуємо на пільгові кредити: $18 млрд від США, $15 млрд від МВФ, до 5 млрд євро - нова стабілізаційна програма від ЄС", - повідомив Гетьманцев.

Він також додав, що значна частина цих грошей буде виділена як безповоротні гранти. Є надія, що безоплатно нам дістанеться близько половини потрібної суми.

Це важливо, бо є обмеження щодо збільшення держборгу. Вже 2023 року його граничне значення досягне 100% ВВП України. Щоби зберегти можливість обслуговувати зовнішній борг, Україна не повинна більше нарощувати розмір держборгу. Тому доведеться домовлятися про надання значної суми у вигляді грантової допомоги.

"Маємо домовлятися щодо збільшення частки грантів у структурі фінансування бюджетного дефіциту. Думаю, найближчим часом буде кілька раундів переговорів із партнерами, під час яких буде можливість узгодити це. До кінця року також розраховуємо на підписання нової кредитної програми з МВФ", - поділився Данило Гетьманців.

За словами Гетьманцева, пріоритетним джерелом дофінансування будуть саме гранти, а на друге місце вийдуть пільгові запозичення у міжнародних партнерів за ставкою 3% і терміном мінімум на 10 років. Бюджетну "дірку", що залишилася, покриють за рахунок облігацій внутрішньої позики. "Інше має покриватися за рахунок ОВДП. Зрозуміло, краще, щоб це відбувалося на ринкових умовах, а не за рахунок монетизації Нацбанком дефіциту бюджету", - додав нардеп

Назад у 1930-ті? У Росії запропонували повернути трудові табори

четвер, 2 травень 2024, 8:48

Зокрема, йдеться про ситуацію на будівництвах. Залучати до роботи в таких таборах необхідно "дармоїдів", а не давати їм допомогу з безробіття, заявила депутатка. . "Може розглянути питання якихось трудових таборів? Адже це все було", – сказала Собканю...

Виплати біженцям: Ось яку грошову допомогу отримують українці у Німеччині та Польщі

четвер, 2 травень 2024, 6:59

Німеччина та Польща - дві країни, які прийняли найбільше українських біженців. Сукупно там перебувають понад половина всіх людей з тимчасовим захистом у ЄС."РБК-Україна" розповідає, які виплати та програми допомоги для втікачів від війни діють в Польщі...