У червні півмільйона українців отримають підвищені пенсії: Кому пощастить

У червні багато людей похилого віку можуть розраховувати на підвищення пенсії. Їм виплатять індексацію одразу за три місяці. При цьому вже в липні пенсії знову стануть нижчими, передають Патріоти України.

Це пов'язано з особливостями нарахування індексації виплат працюючим пенсіонерам. Як зміняться червневі виплати пенсіонерам, розповіло видання finance.ua.

Більшість українських пенсіонерів отримує індексовані виплати ще з березня. Тоді підвищили пенсії для 10,5 млн українців. Проте для працюючих громадян індексація була запланована на квітень. Але через особливості здавання підприємцями фінансової звітності порахувати суми індексації за квітень і травень вчасно не могли.

Тому перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам відбудеться лише у червні. Таким чином, пенсіонери, що працюють, у червні отримають надбавку до пенсії відразу за три місяці: червень, травень і квітень.

Вже із червня пенсіонери, які працюють, отримуватимуть індексовані виплати. При цьому доплати до пенсій у червні будуть вищими, ніж у наступні місяці саме через те, що виплатять гроші відразу за три місяці.
Крім того, пенсіонери віком від 70 років отримуватимуть щомісячні вікові надбавки.

Розмір цих добавок залежить від віку:

  • 570 гривень - людям старше 80 років;
  • 456 гривень – людям віком від 75 до 80 років;
  • 300 гривень – людям віком від 70 до 75 років.

Причому виплату вікової надбавки починають відразу з того місяця, коли пенсіонеру виповнилося 70 років. Є ще одна обов'язкова умова для отримання вікової надбавки: розмір пенсії не повинен перевищувати 10 340 гривень

У Латвії заборонять перебування автомобілів з номерами Росії та Білорусі

п’ятниця, 22 вересень 2023, 18:30

Міністерство юстиції Латвії подасть до Сейму законопроект, який заборонятиме перебування в країні автомобілів із реєстраційними номерами Росії та Білорусі. . Як повідомляє профільне відомство, даний законопроект дасть змогу країні легально конфісковува...

Україна отримала восьмий транш макрофінансової допомоги від ЄС на суму 1,5 мільярда євро

п’ятниця, 22 вересень 2023, 17:57

Україна отримала восьмий транш макрофінансової допомоги від Європейського союзу на суму 1,5 мільярда євро. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він зазначив, що загалом бюджетна підтримка ЄС у 2023 році вже становить 13,5 млрд євро.Загальна ...