Підписання українською НАЕК "Енергоатом" і американською Westinghouse Electric меморандуму про будівництво чотирьох енергоблоків Хмельницької АЕС загальною вартістю в 30 млрд доларів не гарантує, що в Україну буде інвестована ця сума. Про це в коментарі ЗМІ заявив керівник спеціальних проектів науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев, передають Патріоти України.
"Підписаний меморандум не є договором про будівництво енергоблоків. Це - своєрідна декларація про наміри, яка підтверджує, що в разі, якщо Україна колись знайде фінансування під такий проект, і буде дотримано інших необхідних умов, сторони зможуть спільно його реалізувати", - каже експерт.
З ним згодна член колегії Держатомрегулювання Ольга Кошарна. Вона нагадала, що аналогічний документ "Енергоатом" підписував і з китайською компанією CNNC. "У "Енергоатому" є ціла полиця меморандумів з різними компаніями, але вони, як правило, ні до чого не ведуть", - каже вона.
За словами Рябцева, Україні необхідні додаткові потужності в електроенергетиці, оскільки вже після 2030 року треба буде виводити з експлуатації деякі енергоблоки, і їм необхідно знайти заміну. Сьогодні слід думати про будівництво, принаймі трьох нових енергоблоків, зазначив експерт.
"Звісно, будівництво енергоблоків за американським проектом було б дуже вигідним Україні, оскільки сьогодні у нас є тільки блоки, побудовані за радянських часів (деякі були добудовані після здобуття незалежності, але всі починали будуватися за часів СРСР - ред.), і, як результат , Україна залежить від поставок ТВЕЛів і всіх необхідних комплектуючих з Росії", - розповів Рябцев.
В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...