У ЄС розповіли, як нафтове ембарго вдарить по Росії та озвучили винятки

Росія приблизно половину всієї своєї нафти продавала до ЄС. 2021-го імпорт сирої нафти склав 48 млрд євро, а нафтопродуктів – 23 млрд євро. Якщо Росія не знайде, куди продавати зазначені обсяги нафти, вони можуть втратити всі ці суми. Про це йдеться в офіційному виданні ЄС, передають Патріоти України.

"Вплив нафтової заборони на Росію буде значним. Близько половини загального обсягу експорту нафти йде в ЄС. У 2021 році ЄС імпортував із Росії сирої нафти (48 млрд євро) та нафтопродуктів (23 млрд євро). Втрата цього провідного прибуткового ринку вплине на значний структурний вплив на Росію, бюджет якої значною мірою залежить від цих нафтових доходів", – йдеться у повідомленні.

Щоб захистити ринок ЄС, ухвалено такі рішення:

  • ЄС заборонить імпорт морської сирої нафти з Росії із перехідним періодом у 6 місяців;
  • ЄС також заборонить імпорт із Росії нафтопродуктів після перехідного періоду 8 місяців;
  • Болгарія, Хорватія та Чехія отримали відстрочку;

Угорщина залишилася без конкретних термінів запровадження санкцій. Таке рішення вони вибили відмовою підтримувати санкції в іншому вигляді.

Україна отримала пільговий кредит від Канади

п’ятниця, 31 березень 2023, 19:43

До державного бюджету України від Канади надійшло 2,4 млрд канадських доларів (1,8 млрд доларів США) кредиту на пільгових умовах. У грудні канадський уряд також підтримав Київ кредитом у 500 млн, нагадують Патріоти України. Як повідомила прес-служба Мі...

Українців попередили про подорожчання продуктів перед Великоднем: Чим треба запастись

п’ятниця, 31 березень 2023, 14:28

В Україні продукти традиційно подорожчають перед Великоднем. Стало відомо, наскільки зміняться ціни на затребувані асортиментні позиції і чим потрібно запастись перед святом, передають Патріоти України. З початку року в країні максимально зросли ціни н...