У ЄС зобов'яжуть ремонтувати стару техніку, а не викидати - вимогу можуть поширити і на українців

Європейська комісія прийняла рекомендацію (далі її має затвердити європарламент) зобов'язати виробників техніки ремонтувати її навіть після закінчення гарантійного терміну. Ремонтуватимуть техніку за умови, якщо її заміна не коштуватиме дешевше за ремонт. Така пропозиція має скоротити кількість відходів. Про це йдеться на сайті ЄК, передають Патріоти України.

Якщо європарламент підтримає пропозицію, згодом у рамках євроасоціації вона може поширитися і на Україну. У Європейському Союзі таку норму називають "правом на ремонт".

Так, право гарантує, що у споживачів завжди буде до кого звернутися, коли вони вирішать відремонтувати свою продукцію, а також спонукає виробників розробляти більш стійкі бізнес-моделі. З'явиться обов'язок виробників інформувати споживачів про товари, які зобов'язані ремонтувати самостійно.

Буде розроблено європейський стандарт якості ремонтних послуг, щоб допомогти споживачам визначити ремонтників, які прагнуть вищої якості. Цей стандарт "легкого ремонту" буде відкритий для всіх ремонтників у ЄС, які бажають дотримуватись мінімальних стандартів якості, наприклад, залежно від тривалості або доступності продуктів.

Пропозиція Європейської комісії, яка отримала назву "Право на ремонт", має бути погоджена Європейським парламентом та державами-членами, перш ніж вона стане законом. Вона є частиною ширшої мети Європейської комісії стати першим кліматично нейтральним континентом до 2050 року. Це може статися лише за більш відповідального споживання, вважають у Єврокомісії.

Яким буде тариф на електроенергію в Україні до кінця 2023 року: У Міненерго озвучили ціну

четвер, 8 червень 2023, 8:23

В Україні до кінця 2023 року більше не очікується підвищення тарифів на електроенергію для населення. Тобто ціна залишиться на червневому рівні – 2,64 грн/кВт*год за будь-якого споживання. Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко. За його слов...

В Україні найближчим часом різко зміниться ціна на цибулю: У Мінагрополітики розповіли, чого чекати

четвер, 8 червень 2023, 7:54

В Україні очікується стрімка зміна ціни на цибулю, яка стала рекордсменом із подорожчання серед овочів. Нинішня висока вартість пов'язана з дефіцитом, що виник на ринку, передають Патріоти України. Перший заступник міністра аграрної політики та продово...