Європейська комісія прийняла рекомендацію (далі її має затвердити європарламент) зобов'язати виробників техніки ремонтувати її навіть після закінчення гарантійного терміну. Ремонтуватимуть техніку за умови, якщо її заміна не коштуватиме дешевше за ремонт. Така пропозиція має скоротити кількість відходів. Про це йдеться на сайті ЄК, передають Патріоти України.
Якщо європарламент підтримає пропозицію, згодом у рамках євроасоціації вона може поширитися і на Україну. У Європейському Союзі таку норму називають "правом на ремонт".
Так, право гарантує, що у споживачів завжди буде до кого звернутися, коли вони вирішать відремонтувати свою продукцію, а також спонукає виробників розробляти більш стійкі бізнес-моделі. З'явиться обов'язок виробників інформувати споживачів про товари, які зобов'язані ремонтувати самостійно.
Буде розроблено європейський стандарт якості ремонтних послуг, щоб допомогти споживачам визначити ремонтників, які прагнуть вищої якості. Цей стандарт "легкого ремонту" буде відкритий для всіх ремонтників у ЄС, які бажають дотримуватись мінімальних стандартів якості, наприклад, залежно від тривалості або доступності продуктів.
Пропозиція Європейської комісії, яка отримала назву "Право на ремонт", має бути погоджена Європейським парламентом та державами-членами, перш ніж вона стане законом. Вона є частиною ширшої мети Європейської комісії стати першим кліматично нейтральним континентом до 2050 року. Це може статися лише за більш відповідального споживання, вважають у Єврокомісії.
В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...