У Кабміні скаржаться на брак грошей для зарплати військовослужбовцям

Гострий дефіцит коштів на визвольну війну не завадив слугам Зеленського різко підняти матеріальне забезпечення нардепам

Щомісяця уряду не вистачає близько п'яти мільярдів доларів або 150-160 мільярдів гривень для видатків бюджету, основною статтею якого під час війни є грошове забезпечення ЗСУ. Проте уряд повністю розраховувався за зарплатами військовим станом на 1 серпня. Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю РБК-Україна.

Урядовець наголосив, що Україна змушена самостійно фінансувати потреби армії.

"Незважаючи на те, що ми тут потерпіла сторона, є агресор, але на війну кошти зазвичай не дають. І вважається нормальним, що власну армію має фінансувати власна економіка, власна країна", - заявив Марченко.

За його словами, нестачу грошей Мінфін намагається перекрити за рахунок зовнішніх позик і випуску облігацій на українському ринку.

"Тому така важлива роль Національного банку на даному етапі, незважаючи на ризики емісії гривні. Викуп Національним банком облігацій уряду є тимчасовим явищем в умовах війни", - зазначив міністр.

Також уряд сподівається на макрофінансову допомогу від ЄС та нову програму з МВФ.

Варто нагадати, що українців дуже обурило липневе підвищення зарплат депутатам Верховної Ради, зареєстровано петицію до президента про перерасподіл цих коштів на захист батьківщини.

Пекін зайняв досить жорстку позицію: Росія скорочує експорт електроенергії в Китай через суперечку щодо ціни

вівторок, 3 жовтень 2023, 17:57

Російський державний енергетичний холдинг "Інтер РАО" почав обмежувати постачання електроенергії до Китаю після того, як Пекін не погодився купувати її за новою вищою ціною. Про це повідомляє Newsweek, передають Патріоти України. Зазначається, що Росія...

Українці у Польщі другі за обсягом витрат серед іноземців, - дослідження

вівторок, 3 жовтень 2023, 16:30

У другому кварталі 2023 року українці у Польщі витратили 1,77 млрд злотих (14,73 млрд грн), що на 300 млн злотих більше, ніж за аналогічний період минулого року. Згідно з даними аналітичного центру міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal...