У кого в результаті верифікації можуть забрати субсидії - порушники мають повернути гроші до бюджету

В Україні внаслідок верифікації ті одержувачі соцдопомоги, у яких вже після виплат знайдуть порушення, мають повернути гроші до бюджету. Йдеться про українців, які вказали неправдиві дані у деклараціях про доходи, передають Патріоти України.

Якщо субсидіант, наприклад, змінив сімейний стан. У такому разі необхідно подати інформацію до органів соцзахисту. Якщо ці факти розкриються лише під час верифікації, суму нарахованої допомоги зобов'яжуть повернути до бюджету.

Крім того, якщо субсидіант придбав транспортний засіб, витратив від 50 тис. грн, отримав нову високооплачувану роботу, спадщину тощо, він зобов'язаний повідомити про це та подати нову декларацію. Якщо ці дані приховати, чиновники можуть дізнатися про них під час верифікації. Тоді допомогу не лише заберуть, а й змусять повернути те, що було помилково сплачено.

Субсидії в Україні мають отримувати лише ті сім'ї, які витрачають на оплату комуналку у межах соцнормативів споживання понад 20% свого сукупного бюджету. Частина українців отримує левову частку зарплат у конвертах, а під час оформлення субсидії вказує лише легальні доходи.

У рамках верифікації виявити нелегальні доходи вкрай складно. Перевірка дозволяє зіставляти дані із різних реєстрів (у тому числі реєстрів нерухомості тощо). До цього реєстру можуть потрапити дані про те, що українець придбав об'єкт нерухомості. Також рано чи пізно органам соцзахисту стане відомо про розлучення, одруження, смерть члена сім'ї.

Чи справді скасують виплати людям з інвалідністю: У Мінсоцполітики розставили крапки над "і"

середа, 22 січень 2025, 22:55

Виплати українцям із другою та третьою групою інвалідності не скасують. Інформація про скасування не відповідає дійсності. Про це повідомило Міністерство соціальної політики, передають Патріоти України. У відомстві наголосили, що зберігаються усі випла...

Будуть сюрпризи? У НБУ визначились, яким хочуть бачити курс долара

середа, 22 січень 2025, 17:30

У Нацбанку мають намір працювати над тим, щоб різниця між готівковим та офіційним курсом долара не перевищувала 3%. Головне ж завдання регулятор бачить собі у забезпеченні стійкості гривні. Про це йдеться у Стратегії НБУ. За нею, рух до поступового осл...